Wpis z mikrobloga

Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników kolarstwa do Eurosportu na czwarty etap wyścigu Vuelta a Espana. Nacieszmy oczy tym wspaniałym hiszpańskim słońcem :) Nie wiem jak u Was, ale u mnie niestety pada cały dzień i jest zimno.

Dzisiejszy etap liczy 164,7 km i na kolarzy czekają 2 premie lotne i 2 górskie. Etap rozpoczyna się w miejscowości Mairena Del Alcor, a kończy się w Cordobie.

Wczoraj @hqvkamil udało się wytypować zwycięzcę etapu, którym okazał się Matthews. Co prawda przez krótką chwilę wydawało się, że wygrana może należeć do Caruso, który samotnie wyrwał w końcówce do przodu. Ostatecznie został doścignięty. Co ciekawe, dzięki dodatkowej bonifikacie Matthews nie tylko wygrał etap, ale został też liderem w klasyfikacji generalnej.

Małą wpadkę zaliczyli wczoraj dwaj kolarze Movistaru - wszystko dzięki masażyście, który w bardzo dziwnym miejscu podawał torby z prowiantem (pewnie niezły ochrzan zgarnął za to :P), Przez ten niefortunny upadek sporo stracił Castroviejo, który miał taki sam czas jak lider generalki - Valverde

.

Komentatorzy wczoraj trochę narzekali, że peleton tak wolno jedzie, że jego średnia to ok. 30km/h... Ale nie dziwię się, że przy takim upale nie mieli jakiejś zawrotnej średniej :P

Maciek Bodnar niestety traci teraz do lidera 02'28" i spadł na 86 pozycję. Za to Przemek Niemiec skoczył na 18 :)

Po wczorajszym etapie kolarz hiszpańskiej ekipy Caja Rural Seguros RGA zgarnął dwie koszulki - i młodzieżową i górską, został też najaktywniejszym zawodnikiem :P Rozszalał się ten Lluis Mas Bonet

Generalka:

1. Matthews

2. Quintana +00'04"

3. Valverde +00'11"

4. Uran +00'15"

5. Caruso +00'17"

6. Rubio +00'17"

7. Bennett + 00'20"

8. Moreno +00'20"

9. Zubeldia +00'20"

10. Brambilla +00'22"

18. Niemiec +00'36"

Koszulki:

- czerwona - Matthews

- zielona - Bouhanni

- w niebieskie kropki - Mas Bonet

- biała - Mas Bonet

najaktywniejszy kolarz: Mas Bonet

Serdecznie zapraszam do oglądania i oczywiście do dyskusji :)

Wołam moją kolarską spamlistę: @Traviu @Bunkier @Navrazz @TwardyDziad @wspodnicynamtb @gato @drhipis @Randallovy @PingwinAstronom @szoon @Bosser @stekelenburg2 @precedens @maciejbo1 @ReeGall @ktostujestdieselem @kam1l @PawelKopko @rooger

#kolarstwo #vuelta #vueltaespana
źródło: comment_KH9bTxcb7lFyPDbuZI771nDw4IYNB83H.jpg
  • 28
@Traviu: ja z tej wielkiej trójki, też najmniej lubię Vueltę ;)

@hqvkamil: ciężko powiedzieć ;) ja to czekam na pole do popisu dla Contadora - ciekawa jestem czy da radę swobodnie śmigać po górach z tym swoim kolanem.

@Navrazz: ja na urlop jadę we wrześniu