Wpis z mikrobloga

Każdy ma pewnie ulubione ciasto, więc podzielcie się nim lub listą ulubionych ciast ;)

Moje to:

1. Placek z jabłkami ( ale ani nie szarlotka ani nie jabłecznik).

2. Karpatka

3. Placek Jojo ( 4 warstwy ciasta, między nimi krem, powidła)

4. Placek z truskawkami (z kruchą posypką na górze )

5. Sklepowy murzynek

6. Krówka

7. Jogurtowe

8. Sernik na zimno

Mniej więcej kolejność się zgadza 1 - najbardziej ulubione, 8 - bardzo lubię.

#gotujzwykopem #ciasto #kuchnia
  • 20
  • Odpowiedz
@KRSS: Sernik na zimno z dużo ilościo galaretki.

I dobra szarlotka. Bez obrzydliwego cynamonu czy, tfu, rodzynek.

Reszta ciast to podciasta niegodne zauważenia.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Nie, ciasto, jabłka starte na tarce (dużych oczkach), odsączone z soku, na to cynamon i cukier i znowu ciasto.

Ciasto na spodzie jest kruche i puszyste a to na górze takie przypieczone. Jedno z dwóch ciast z których nie wydłubuje owoców ( drugie to truskawkowe ).
  • Odpowiedz
@KRSS:

1.piernik

2.czekoladowe

3.szarlotka

4.ciasto z nutellą i marcepanem (robi je moja przyszła teściowa, mam bardzo mgliste pojęcie w jaki sposób, ale jest wspaniałe)

5.WZ-ka

6.drożdżowe
  • Odpowiedz
@KRSS: ja z kolei uwielbiam jabłecznik, ale taki że na spodzie biszkopt, później jabłka gotowane na mus, na to śnieżka/albo śmietana 30 i to posypane startą czekoladą, król wśród placków z jabłkami
  • Odpowiedz
@KRSS: no przecież napisałam, że tarta i jogurtowe z owocami ;) a to znaczy, że z różnymi. tak samo wegańskie - w nich akurat banan jest bardzo często, bo służy do zastąpienia jajek ;)
  • Odpowiedz
@SScherzo: Mój mózg widocznie nie toleruje nawet nazw ciast z owocami inne niż truskawki lub jabłka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z każdego jednego muszę wydłubać delikwenta. Najgorsze są rodzynki i skórki pomarańczy, tych to szczerze nienawidzę.
  • Odpowiedz
@KRSS: truskawki i banany najczęściej jem w połączeniu z biszkoptem i galaretką i jakąś bitą śmietaną czy kremem, ale nie jestem fanką tego połączenia. W tartach są jak najbardziej spoko :)
  • Odpowiedz
@KRSS: a ja lubię rodzynki, dobry jest sernik z rodzynkami, a na wierzchu lukier i skórki pomarańczy ;) być może niepopularna opinia, ale tak lubię.
  • Odpowiedz
@KRSS: 1.pavlova z frużeliną wiśniową i kremem z mascarpone

2. serniki-wszystkie

3. szarlotka, koniecznie z cynamonem

4. W-Z ale tylko w wykonaniu mojej mamy

5. brownie

6. ciasto marchewkowe z serowym kremem
  • Odpowiedz
@KRSS: pavlova to duża beza (chrupiąca na wierzchu i piankowa w środku),na to krem (u mnie kremówka z mascarpone) a na koniec jakieś owoce (wiśnie w żelu mniam!)

brownie to amerykańskie ciasto czekoladowe (ciężkie,mokre i zakalcowate w środku -dużo czeko,masła i cukru a mało mąki)

ciasto marchewkowe też jest wilgotne,z rodzynkami i orzechami z kremem na bazie serka philadelphia,jak chcesz sprawdzone przepisy to potem podrzucę Ci na pw parę linków
  • Odpowiedz