Wpis z mikrobloga

Czułem się dzisiaj całkiem dobrze dlatego postanowiłem zrobić kolejny dzień treningu pompek. Dzisiaj miałem za zadanie wykonać 8 serii z 45 sekundowymi przerwami. Wykonywałem kolejno 10,10,13,13,10,10,9 i w ostatniej serii, w której miał być max ale nie mniej niż 25 udało mi się zrobić 21 ostatkami sił. Niestety jest to za mało by uznać ten dzień za wykonany, cieszę się tylko, że trzymałem się przerw i nie wydłużałem ich. Wrażenia to przede wszystkim znaczny wzrost trudności w porównaniu z dniem wczorajszym spowodowany nie tyle ilością serii, a długością odpoczynku. Bardzo mocno czuję mięśnie rąk, chociaż to nic dziwnego jak zaryłem przy próbie 22 pompki twarzą w podłogę. Ostatnią pocieszającą informacją tego treningu jest to, że nie robiłem żadnych przerw na wyprostowanych rękach. Dzisiejszy dzień będzie powtórzony jutro.

Dzisiejsze ćwiczenia brzucha były nadal mizerne pod stopniem trudności, taka sama liczba powtórzeń i serii jak wczoraj. Nic specjalnego, pozostaje odczucie mięśni po wykonanych ćwiczeniach ale jest raczej delikatne. Nie ma co się dziwić to dopiero trzeci dzień. Czytając tabelkę czuję, że jeszcze będzie ciekawie i trudno ale nie w najbliższych dniach.

#tylesiezmeczyc #100pompek #100pushups #a6w #blondyncwiczy
  • 16
@emil1403: Tak jest napisane ale ja wykonuję to trochę zmodyfikowane, jak nie czuję mięśni dnia, w którym zamierzam ćwiczyć to robię kolejny dzień, a jeśli będę je czuł i dwa dni po ćwiczeniach to i dwa dni będę odpoczywał.
@fenis: Mam już dosyć mocno rozwinięte mięśnie brzucha, chce je tylko wzmocnić. Wiem, że to nie są ćwiczenia, które sprawią, że schudnę na brzuchu. W tym celu biegam. Robię do tego w trakcie rozgrzewki ćwiczenia na prostownik grzbietu. Wiem, że są lepsze ćwiczenia na brzuch ale z drążkiem, a ja nie mam takiego sprzętu.
@Gacrux: Powód czemu uważasz, że bezmyślnie, pewnie rozchodzi się o brak przerw. Nie czuję mięśni to nie robię przerwy. Rozwiń co masz na myśli.

@fenis: Początkowe dni nie mają zupełnie nic wspólnego z zarzynaniem mięśni. Żadnego poziomu trudności. Chciałem pokazać, że ćwicząc brzuch dbam też o plecy jak mogę z dostępnymi mi środkami. Wiem, że najlepiej brzuch ćwiczyć robiąc abs-2, na drążku co przy okazji nie obciąża tak pleców jak
@pzmoporpzmsisp: Każdy mięsień, czy brzucha, czy ramion musi odpoczywać. Wbij sobie do głowy, że dzień tzw. nietreningowy jest tak samo ważny, jak treningowy i warto go dobrze wypełnić dietą, odpowiednią ilością snu i relaksu. Nie wiem, skąd Twój plan się wziął, bo jeśli tylko z obserwacji swojego organizmu, to wielki błąd. Poczytaj, poobserwuj, popytaj.

Druga sprawa, jak powiedział Gacrux - po cholere Ci te pompki cały czas? Dla ogólnego zdrowia? Gwarantuję,
@pzmoporpzmsisp: szefie, twoje samopoczucie następnego dnia nie ma nic do rzeczy... przerwę masz zrobić i koniec.

Dwa. Nie wiem czy wiesz, ale mięśnie pracują antagonistycznie. To znaczy, że uzupełniają swoje działanie nawzajem.

Jeśli ciągle ćwiczysz jedną partię zaniedbując inną, dojdzie to nadmiernego rozwinięcia tej ćwiczonej, po czym będziesz wyglądał jak dureń. Chociaż w twoim przypadku o nadmierny rozwój bym się nie obawiał, bo ćwicząc co dzień spalasz raczej mięśnie a nie
@fenis: Z ćwiczeniem mięśni brzucha jest tak, że jeśli chcesz by były wytrzymałe, a nie rozbudowane przesadnie to nie wymagają aż tyle odpoczynku. Odpoczynek jest ważny jak chcesz mieć mięśnie kulturysty. Moim głównym celem jest wytrzymałość mięśni, a nie ich rozbudowa.

@Gacrux: Pisałem już, że moja rozgrzewka zawiera ćwiczenia prostowników grzbietu. Poza tym to co tutaj piszę to nie wszystkie ćwiczenia jakie wykonuję, jeszcze mam ćwiczenia na plecy 2 razy
@pzmoporpzmsisp: > @fenis: Z ćwiczeniem mięśni brzucha jest tak, że jeśli chcesz by były wytrzymałe, a nie rozbudowane przesadnie to nie wymagają aż tyle odpoczynku. Odpoczynek jest ważny jak chcesz mieć mięśnie kulturysty. Moim głównym celem jest wytrzymałość mięśni, a nie ich rozbudowa.

lol

po tym poście kończę moje wywody, bo najwyraźniej masz swoją teorię...

cóż... życzę powodzenia :D
@pzmoporpzmsisp: Ciężko z Tobą rozmawiać, ale z tego forum masz artykulik, a to jego fragment:

„Aerobiczna 6 WEIDERA to najlepszy trening na brzuch”

1. Niestety, wbrew men's health i innej równie profesjonalnej prasie wygląd twojego brzucha w największej mierze zależy od ... DIETY i treningu aerobowego/interwałowego, nie od wykonywania „brzuszków”! DIETA- oznacza więcej białka, a ograniczenie węglowodanów (w razie wątpliwości spytaj NIWIXA i SOLVA), odpowiednia podaż tłuszczu (mniej więcej takie proporcje
@Gacrux: @fenis: Przemyślę jeszczę kwestię treningową. Odnośnie diety to uważam, że do niej nie bardzo można mieć teraz zastrzeżenia, węglowodany głównie przed treningiem, im później tym ich mniej i więcej białka. Z białkiem jest ten problem, że z tego co kojarzę potrzeba 13 kalorii by wchłonąć 1 g białka. Jutro będzie dzień odpoczynku od ćwiczeń, poza bieganiem, w którym odpoczywać będę dzień po 6 dniach biegowych. Przeznaczę go na rozplanowanie
@fenis: Tak na siłowni jest dużo więcej możliwości ćwiczeń ale jeśli coś to pod koniec lutego, na początku marca się zdecyduję. Do tego czasu chcę większą sprawność osiągnąć.