Wpis z mikrobloga

Tworzę właśnie pewien minimalistyczny projekt: http://bit.ly/YzQWp2 (portal o różnych miastach świata)

Co o tym myślicie?

Wiem, że d**y nie urywa, ale na razie nie mam kasy na porządnego projektanta i grafika, więc muszę działać samemu.

Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś sugestie i porady z dziedziny UX, responsive-design, estetyki, kolorów, czcionek, rozmieszczenia #adsense itp.

Obecna strona pamięta jeszcze 2007 rok: http://bit.ly/1q0AlE5 :D Więc najwyższa pora, żeby coś zmienić.

#webdev #webdesign #wordpress #css #ux #flatdesign #grafika #html #bootstrap #responsivedesign
  • 19
@kot1401: Jak dla mnie navigation bar nie powinien być przyczepiony do góry (bo i tak nie ma tam nawigacji jako tako, nie licząc szukajki) albo zrobiony jak np. na stronie IBM, że po scrollu zwęża się do 35px. (Masz w tagach bootstrap, w najnowszym chyba jest nawet taki ficzer zaimplementowany już)

Przy mniejszych ekranach brakuje chociaż miminalnego marginesu po bokach i menu nie jest fixed (a w moblinej chyba lepiej jakby
P.....m - @kot1401: Jak dla mnie navigation bar nie powinien być przyczepiony do góry...

źródło: comment_op2wOEcE7JktqYn76O9zbZMcREyCFsn2.jpg

Pobierz
@kot1401: Jesli zrobisz najzwyczajniejszy portal to bedzie nuda. Wiekszosc portali jest wypozycjonowane i posiadaja je wielkie firmy. Jesli chcesz przebic to zrob portal z osobistym dodatkiem, wielkie zdjecia, Inne spojrzenie na miasta, rzeczy.
@kot1401: myśle, że portalowe suche fakty na temat miast można już znaleźć i nie przykujesz uwagi czytelnika na dłużej niż przeczytanie informacji na temat miasta, którego akurat szukał... zakładając, że do Ciebie trafi szukając np."metro nowy york". Jak chcesz przykuć uwagę ludzi to imo powinieneś dorzucić sporo zdjęć bo inaczej to będzie nudna Wikipedia pisana przez jedna osobę. Suche fakty też można fajnie przedstawić. Rozpiskę metra dać na zdjęciu wejścia do
@kot1401: Pasji nie czuć, chyba, że zacznie się coś czytać. Ale wchodzę w dział "kuchnia" i widzę przed sobą ani jednego zdjęcia czegoś to jedzenia - ściana tekstu. Tekst o kawie i kawy też nie widzę. Zdjęcie kawy zawsze robi wrażenie (niestety ale taka prawda).

Zdjęcia niby są na dole, ale moim zdaniem niewygodnie się je ogląda, te miniaturki kiepsko wyglądają.

To tak naprawdę jest taki blog tyle, że ma dużo
@kot1401: W mojej opinii to nie będzie wyglądać dobrze bo ludzie nie wstawiają takich panoram. To co podsyłasz przypomina dokument na papierze firmowym. Nie traktuj mnie jako jakiś super autorytet ale takie są moje odczucia.

Wstaw większe zdjęcie, jak Ci szkoda miejsca to daj na nie feed/leed czy jak to się zwało. Ta panorama szybko się kurczy na mniejszym ekranie, czy pivocie. Poza tym kadrowanie zdjęć do panoramy jest #!$%@? bo