Wpis z mikrobloga

Mircy, każdy kto do końca dnia zalajkuje ten wpis weźmie udział w losowaniu mojego pysznego domowego browara (do wyboru jasne lub ciemne).

Jestem wielkim fanem FamilyGuy'a więc mój browar nazywa się Pawtucket Brewery i wstępnie zwycięzca otrzyma piwko z taką o to iście zajebistą etykietą http://i.imgur.com/E5afG1z.png

Dodatkowo stworzę tag #domowybrowar gdzie będę informował o moich postępach browarniczych i o tym gdzie i kiedy będę rozdawał darmowe próbki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#p--o #losowanie #darmo #domowybrowar #familyguy
roots18 - Mircy, każdy kto do końca dnia zalajkuje ten wpis weźmie udział w losowaniu...

źródło: comment_VpICRePT8gX9erM8iZKFrXwd0EGdTOlW.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a ja właśnie słyszałem odwrotnie. Zielona butelka dodaje piwu charakterystycznego smaku jeżeli jest trzymane na odpowiednim świetle.


@roots18: szczerze to nie słyszałem o piwie, któremu światło by dobrze służyło zatem przechowywanie go w zaciemnionym miejscu będzie zawsze lepsze od wystawianie go na działanie promieniowania podobnie jak ciemna butelka jest lepsza od butelki zielonej czy przezroczystej

a skunks to wada i c--j ;ddd
  • Odpowiedz
a ja właśnie słyszałem odwrotnie. Zielona butelka dodaje piwu charakterystycznego smaku jeżeli jest trzymane na odpowiednim świetle.


@roots18: racja, zapachu skunksa, ale to wada, nie zaleta. Choć co niektórym pozytywnie się kojarzy. Tu masz trochę więcej o tym.
  • Odpowiedz
  • 0
@browarPL: ja osobiście bardzo lubię ten zapach i w zasadzie rodzina/znajomi, którzy pili moje wyroby bardzo sobie chwalili. Podejrzewam że to tak jak we wszystkim, kwestia gustu.
  • Odpowiedz
@roots18: Skoro p--o pasuje to nic nie stoi na przeszkodzie aby pić. Jak wspomniałeś, kwestia gustu ;)

Sam używałem na samym początku zielonych butelek po perle, bo miałem nieograniczony do nich dostęp. Czuć było różnicę w zależności w jakich warunkach było przechowywane.
  • Odpowiedz
  • 0
@browarPL: no ja właśnie też mam po perle dlatego zielone. Z kolei ciemne p--o mam w ciemnych butelkach bo takie na początku kupiłem, ale uznałem że to za drogo wychodzi.

Widzę że Ty już bardziej wprawiony jesteś, jak coś to mogę pisać po porady?
  • Odpowiedz
@roots18: Co do butelek, fakt że nie warto butelkować w zielonych, chyba nie do końca rozpoznajesz skunksa. Ogólnie chodzi o to, że zielone butelki przepuszczają więcej promieniowania UV, więc jeżeli będziesz trzymać je przez dłuższy czas bezpośrednio na słońcu to pojawią się w piwie nieprzyjemne aromaty. Nie oznacza to, że takowe nie mogą wystąpić w brązowej butelce, owszem, ale prawdopodobnie musiałyby stać dłużej.

Ze swojej strony nie polecam butelek po
  • Odpowiedz
@StefanQ:

Ciemne - Amber Ale, chmiel Willamette i Cascade, Słód Pale Ale 5 kg Strzegom i Caramunich typ I Weyermann, drożdże Fermentis US-05

Jasne - Zestaw z twojbrowar.pl Kölsch 11°BLG, drożdże Mauribrew Ale
  • Odpowiedz