Wpis z mikrobloga

Znalazłem w internecie kilka mapek typu, jakb by wyglądało jakieś historyczne państwo, gdyby istaniło dzisiaj. Dla przykładu były tam Cesarstwo Rzymskie, czy Cesarstwo Francuskie.

Zrobiłem taką mapke również dla Rzeczpospolitej Obojga Narodów, co widać w załączniku.

Wszystkie dane wzięte z wikipedii za 2011 rok (gdzie można było znaleźć wszystkie potrzebne dane za ten rok), dla Obwodu Kalingradzkiego dane pochodzą z 2010 roku, z wyjątkiem liczby żołnierzy, która jest proporcjonalną do ludności liczbą żołnierzy Rosji.

Ogólne podsumowanie Rzeczpospolia Obojga Narodów w 2011 roku:

Ludność: 100 902 183 - 13 miejsce za Filipinami

Gęstość zaludnienia: 76,78 osoby na km2

Powierzchnia (km2): 1 314 090 km2 - 19 miejsce za Mongolią

PKB: 834,551 mld dol 16 miejsce (wyprzedzając holandię i Indonezję)

Liczba miast powyżej 1 mln mieszkańców: 4 (Kijów, Mińsk, Warszawa, Charków)

Linie metra: 6 (Mińsk, Warszawa, Dniepropietrowsk, Charków, Kijów, Krzywy Róg)

Liczbeność armii: 345 000 - 10 miejsce za Iranem

Wydatki na siły zbrojne: 18,454 mld - 17 miejsce

Całość można obejrzeć w znalezisku.

Jak ktoś ma jakieś uwagi lub propozycję, ewentualnie wie jak taką mapę wykonać ładniej mogę udostępnić dokładne dane.

#historia #historiaalternatywna #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
Pobierz r.....7 - Znalazłem w internecie kilka mapek typu, jakb by wyglądało jakieś historycz...
źródło: comment_zAe2WxOX1tADhy1thAcBxaNZpm6JXomg.jpg
  • 4
dla Obwodu Kalingradzkiego dane pochodzą z 2010 roku, z wyjątkiem liczby żołnierzy, która jest proporcjonalną do ludnoścui liczbą żołnierzy


Rosję.

@ryo1987: Ja bym dał proporcjonalnie, ale nie dla Rosji, a dla całej tej nowej Rzeczypospolitej.
@steral: Różnica wychodzi następująca ja dodałem 6,500 osób, wg Twojego sposobu liczenia wychodzi 3500. (zaokrąglając do pełnych 100). Jendak patrząc się na inne państwa regionu Litwa 10 000, Łotwa, 6 000, czy Estonia 22 000. Dałem większą liczbę, wydaje się bardziej prawdopodobna.