Wpis z mikrobloga

Potrzebuje złożyć z części PC do 6k:

-obudowę, ma być schludna i wydajna (chłodzenie), a nie musi być jakaś kosmiczna/droga,

-chłodzenie, nie wiem jakie, nie znam się, ale ma dawać radę,

-zasilacz, który pociągnie wszystko i będzie miał zapas na "podkręcanie",

-co najmniej 8gb ramu, może więcej,

-ssd tylko na system i podstawowe programy, do tego 1TB na talerzu pewnie wystarczy,

-grafikę, która oczywiście wszystko obsłuży, mam nadzieję że jest taka która wspomaga procesor np w Photoshopie (ale też w innych zadaniach), musi być hdmi,

-procesor, co najmniej 4 rdzenie, ale jeżeli wydajnościowo ma to TERAZ (w przeciągu 2 lat znaczenie) to może być więcej. Jeżeli więcej niż 4 rdzenie nic nie dadzą, a są dużo droższe to nie warto moim zdaniem.

-karta dźwiękowa z wyjściem optycznym,

-karta sieciowa z wifi w standardzie n,

Do tego jakiś dysk zewnętrzny na USB.

Klawiatura, mysz, napęd, monitor zbędne.

Ktoś doradzi kompletny, kompatybilny i wydajny zestaw?

Może mimo wszystko @naprawalaptopow :)

Aha, części koniecznie z Polski i nowe.

#pytaniedoeksperta #informatyka #komputery #naprawalaptopow
  • 72
A powiedzcie mi co z płytą główną, bo o ile w procesorach i kartach graficznych się jakoś rozeznać mogę to płyty główne wydają mi się bardziej skomplikowanym wyborem. Myślę że zdecyduje się na i7.
@DragDay7:

Teraz jadę na 670 i klękajcie narody...


Ja jadę na ATI Mobility Radeon HD 3650 które jest w lapku. Ogólnie nie jest źle, po dobrej konfiguracji systemu. Mimo wszystko przy małych formatach i dobrych rozdzielczościach czasem czekam 5 minut na wynik filtru, a płynnie na pełnych detalach to mi ostatnio mass effect (jedynka) chodziło. Wiedźmin już nie chodził nawet na średnich.

Nie będę go jednak sprzedawał bo ciągle jest bardzo
Pobierz goromadska - @DragDay7: 


 Teraz jadę na 670 i klękajcie narody... 



Ja jadę na AT...
źródło: comment_OShD6Oi3BN0EYzfkaLrJGSqy6PDOrZ3J.jpg
@goromadska: z tego co wiem, ceny devila sa prawie takie same, wiec raczej sie oplaca. O karcie dzwiekowej nie moge sie wypowiadac, bo sie na nich po prostu nie znam (nie zwracam uwagi na dzwiek). Jesli znajde jakas "polecana", to dam do zestawu. Na razie dobranoc, bo ledwo kontaktuje ;)
@goromadska: Asus robi XONARy. Ich karty z płytami serii VII są najlepsze jeśli chodzi o zintegrowane. Popatrz na testy pod linkiem, który Ci wysłałem ostatni. Masz też wyjście optyczne. Kart dźwiękowych masz w grom do wyboru, dla mnie właśnie Xonary się podobają, ale są drogie. Można dorwać tańsze i lepsze, tylko marek nie pamiętam.
@DragDay7: To ważny głos, bo myślałem że płyty nie mają zintegrowanych kart dźwiękowych z wyjściami optycznymi. Na pewno nie będę się porywał na jakąś studyjną osobną kartę. Aż takim audiofilem nie jestem. Jeżeli więc jest opcja 5.1 przez optyczne z zintegrowanej na płycie to super!
@goromadska: Jak zobaczysz zdjęcia płyt głównych, o których mówię to zobaczysz czerwoną linię przebiegającą przez całą płytę. To odseparowany układ karty dźwiękowej od pozostałych podzespołów. Działa tak samo jakbyś kupił oddzielną. Starsze płyty miały przebicia na dźwieku przez integracje z płytą, tutaj tego uniknęli ;)
@DragDay7: Tak, jak pisałem wyżej trochę, mam właśnie zewnętrzny wzmacniacz 5.1. Jeden z głośników za monitorem widać. To nie jest jakieś cudo, ma wiele lat, ale działa. I taka ciekawostka, ten lapek ma wyjście optyczne, które jest w wyjściu minijack z przodu ;)