Wpis z mikrobloga

#franekcontent #januszeekonomii #shitwykopsays

PKB to motzno lewacki wskaźnik, dla przeciętnego Polaka liczy się SIŁA NABYWCZA PIENIĄDZA


@franekfm O wielki apostole wielkiego krula. Wytłumacz o co chodzi w nowej ewangelii, bo głupie szaraczki nie rozumieją jak "siła nabywcza pieniądza" (SNP) sama w sobie może być wskaźnikiem poziomu rozwoju/zamożności obywateli kraju.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82a_nabywcza


...ale to wszystkio byli lewaccy idioci. Marnowali cenny czas swojego życia, zamiast zapytać krula albo franka

  • 30
  • Odpowiedz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82a_nabywcza


@genOszust: poza tym udajesz ślepego czy może rzeczywiście nie umiesz czytać ze zrozumieniem?

Ja wiem w tym roku matura taka bardzo trudna była. Matura zdana?

Pod powyższym linkiem na który się powołujesz jest następujące:

Zobacz też


- iluzja pieniądza

i se dośpiewaj hasełko ILUZJA PKB

kisnę z ignoranta XD

A teraz zacznij się uczyć prawdziwej ekonomii ale nie u Rostowskiego i jego profesorów (lewactwo?)
franekfm - > http://pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82a_nabywcza

@genOszust: poza tym ud...

źródło: comment_BD6EmelwK88PHcabfabl32fG9b766Tv2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@franekfm:

Czyli nie umiesz wytłumaczyć? OK

To tyle ...nie będę więcej nic pisał, bo w domu nauczono mnie, że nie wolno wyśmiewać się z chorych i niepełnosprawnych

PS

Siła nabywcza to przypadający na osobę dochód (w tym wszelkie świadczenia otrzymywane od państwa), jaki pozostaje do jej dyspozycji po odliczeniu podatków i składek na ubezpieczenie społeczne. W badaniu przedstawiono poziomy siły nabywczej na osobę w ciągu roku wyrażone w euro
  • Odpowiedz
@franekfm:

Czyli Ty o inflacji, a wskaźnik który podsuwasz jej nie uwzględnia

Franek pliiis. Zacznij gadać z sensem bo mam wyrzuty sumienia, że nabijam się z niepełnosprawnego.

Na początek wskaż mi różnice między twoim wskaźnikiem a PKB(PPP)/capita !!! (...tylko tym właściwym - tj. uwzględniającym inflację !!! lewaku:P)

  • Odpowiedz
@genOszust: wiesz gdzie przeciętny Polak ma Twoje PKB(PPP)/capita !!! i jak ch... warty jest dla niego ten wskaźnik? Jak nie to odejdź w końcu do monitora wyjdź z domu i się przejdź po ulicy.

I tak pół roku bez TELEWIZJI i KOMPUTERA to może zrozumiesz.

Tak jak napisałem wyżej bekam z ignoranta

#rostowskischoolofeconomy
  • Odpowiedz
@franekfm:

Gadasz sam ze sobą czy jak?

zadałem Ci pytanie

wskaż mi różnice między twoim wskaźnikiem a PKB(PPP)/capita !!! (...tylko tym właściwym - tj. uwzględniającym inflację


..a Ty mi tu obrazki i bajeczki

Sory ale ja naprawdę nie jestem dzieckiem i preferuję ekonomię poważną.

  • Odpowiedz
PKB(PPP)/capita


@genOszust: mam oprawione w ramkę i modlę się do tego codziennie.

A tak na poważnie, to nie chce mi się dyskutować z socjalistą, mam lepsze rzeczy do roboty.

preferuję ekonomię poważną


Szumlewicz też XD
  • Odpowiedz
@franekfm:

mam lepsze rzeczy do roboty


np. wyszukiwać w necie bajki o kaczorze donaldzie, a potem wyszukiwać takim samych ekonomicznych analfabetów, żeby za pomocą bajeczek wciskać krulewskie brednie?

Niezły elektorat :D ...przyszłość naszego kraju :D

  • Odpowiedz
@genOszust: człowieku, widzę, że siedzisz w zamkniętym świecie, malusieńkim, o czym Ty chcesz ze mną dyskutować skoro nie rozumiesz podstawowych rzeczy z zrozumieć nie chcesz.

Żyj sobie dalej w świecie PKB(PPP)/capita i wierz w słuszność super wyjechanych w kosmos wskaźników. No cóż nauka trudna rzecz, niektórzy problem mają wyjść poza wyuczone z książek. No cóż dedukcja, samodzielne myślenie to dla wielu problem, rozumiem to.

Kali się nauczyć, Kali powtarzać kalki.
  • Odpowiedz
o czym Ty chcesz ze mną dyskutować


@franekfm:

Właśnie o PPP !!! ...bo twoja "siła nabywcza pieniądza" w ekonomii nazywa się właśnie PPP (purchasing power parity) i jest uwzględniana !!!. PKB nominalne podaje się gdy chce się porównać wielkości gospodarek, a PKB(PPP)/capita podaje się, gdy chce się porównać poziom zamożności społeczeństwa.

...kaczor donald Ci tego nie wytłumaczył ?

  • Odpowiedz
@genOszust: człowieku przestań bredzić bo Twoje PKB(PPP)/capita opiera się na PKB i jest od niego zależne. To jest po prostu śmieszne i nie będę tłumaczyć nic komuś, kto jak dziecko z podstawówki z krzykiem jak mi nie wytłumaczysz to jest gupi.

Żałosne. PKB to motzno lewacki wskaźnik, jest motzno sztuczny i wszystkie jego pochodne też.

Nie uwzględnia chociażby długu publicznego ale też na kto czerpie zyski z nieruchomości
  • Odpowiedz
@franekfm:

opiera się na PKB i jest od niego zależne


..a na czym opiera sie twój wskaźnik ???

Dzieciaku, przecież tego próbuję się dowiedzieć od X postów !!!

Jak liczysz dochód obywatela ??? ...po średniej pensji ???

Odpowiedz krulewski ekonomisto !!!

  • Odpowiedz