Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko203
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

375

Polacy z najwyższym odsetkiem przekonania o bezużyteczności swojej pracy

Polacy z najwyższym odsetkiem przekonania o bezużyteczności swojej pracy

Spośród badanych 47 narodowości, Polacy w największej części uważali wykonywaną przez siebie pracę za bezużyteczną. Około 14% Polaków jest tego zdania. Niewiele mniejszy odsetek odnotowano wśród obywateli Japonii, Izraela oraz Indii.

przemyslaw-tabor
przemyslaw-tabor
z
fxmag.pl
dodany: 17.06.2025, 10:49:21
  • #
    praca
  • #
    polska
  • #
    korposwiat
  • To Znalezisko było promowane w ramach usługi Wykop Poleca przed osiągnięciem wymaganego progu wejścia na Stronę Główną. Obecnie to Znalezisko nie jest już objęte promocją.

    Info
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (62)

najlepsze

mocten
mocten
17.06.2025, 12:47:23 via Wykop
  • 122
Potwierdzam, kosiłem dzisiaj trawę i przycinałem żywopłot. Zupełnie bez sensu, bo i tak odrośnie.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JasnyBanan
JasnyBanan
17.06.2025, 14:50:20 via Wykop
  • 10
@mocten: To nie koś juz (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞
  • Odpowiedz
Damntrain
Damntrain
Damntrain
17.06.2025, 15:45:06 via Wykop
  • 42
@mocten: skoszona trawa i podcięty żywopłot cieszą oko, a i pewnie sąsiadka sobie popatrzyła na takiego kawalera
  • Odpowiedz
Pieron
Pieron
17.06.2025, 12:11:50 via Android
  • 87
Japończycy nie zaskakują bo mit pracowitego azjaty polega na tym, że ciężko udaje pracę przez 12h, śpi w biurze z zmęczenia a efekty takie jakie można osiągnąć w 2h i chyba sami są tego świadomi. Natomiast zaskoczyli mnie Indusi tym że jednak pracują
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JasnyBanan
JasnyBanan
17.06.2025, 14:49:38 via Wykop
  • 15
@Pieron: I defekują do gangesu #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pieron
Pieron
17.06.2025, 14:51:16 via Android
  • 32
@aleksc tak, nawet kilkakrotnie ich widziałem w akcji. Lepszy efekt by osiągnęli jakby zwyczajnie się położyli spać zamiast pokazywać jacy to są pracowici.
  • Odpowiedz
B.....d
B.....d
konto usunięte 17.06.2025, 13:46:09 via Wykop
  • 61
Uważam, że sporo Polaków jest także przekonanych o bezsensowności swojego żywota.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rzurek35
Rzurek35
17.06.2025, 14:43:59 via Wykop
  • 41
Witamy w korporacjach, gdzie tak naprawdę 80% prac to b...it job. Wliczam zarząd średniego i wyższego szczebla.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dupa01
Dupa01
Dupa01
17.06.2025, 15:19:39 via Android
  • 10
@Rzurek35 oj bardziej bym to widział w urzędach i ogólnie na państwowych stołkach
  • Odpowiedz
Chronic
Chronic
Chronic
17.06.2025, 17:07:42 via Wykop
  • 8
@Dupa01: Pracowałem i w budżetówce, i w kilku korpach, stężenie bullshitu w typowej korporacji to się najstarszym etatystom nie śniło.
  • Odpowiedz
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0
17.06.2025, 12:18:29 via Wykop
  • 35
¯\(ツ)/¯
tr0llk0nt0 - ¯\(ツ)/¯

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

d.....z
konto usunięte 17.06.2025, 14:10:27 via Wykop
  • 45
@tr0llk0nt0: Przeciez pierwszy to analityk danych (2 slowa), drugi programista lub automatyk (1 slowo), trzeci to architekt systemow informatycznych (3 slowa), a czwarty to Specjalista ds. logistyki i łowiectwa fauny zbiorników wodnych :)
  • Odpowiedz
tr0llk0nt0
tr0llk0nt0
17.06.2025, 14:31:35 via Wykop
  • 17
@dasOmbreNetz: ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
tr0llk0nt0 - @dasOmbreNetz: ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
LiczbaPi
LiczbaPi
17.06.2025, 15:13:20 via Wykop
  • 12
Warto by to dodać, że pytanie jakie zadano było o to czy ich praca jest społecznie bezużyteczna a to już trochę zmienia sytuację. Są prace i stanowiska które przynoszą jakieś np. finansowe efekty firmom, ale bez nich społeczeństwo by i tak sobie dało radę
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WstretnyOwsik
WstretnyOwsik
17.06.2025, 16:07:02 via Wykop
  • 9
@LiczbaPi:

Ja montuję ludziom światłowód i moim zdaniem jest to praca potrzebna dla społeczeństwa. Przecież obecnie bez dobrego neta ani rusz. Montowałem już chyba wszędzie: biedota, zwykła klasa średnia, bogacze, gminy, banki, parafie, obory i stajnie.

A i tak jestem zmęczony, bo praca montera z klientem u niego na miejscu to męczarnia. Ludzie są coraz bardziej roszczeniowi i nie szanują zwykłych pracowników. Tym bardziej że nie obsługujemy deweloperki czyli koleś
  • Odpowiedz
BigSW
BigSW
BigSW
18.06.2025, 05:52:35 via Wypiek
  • 0
@WstretnyOwsik Polak Polakowi Polakiem nie wzięło się znikąd, fizycznych to najczęściej nie szanują podobni fizole i inny element albo ułom z biura za minimalną plus 5 procent
  • Odpowiedz
LamajHarma
LamajHarma
17.06.2025, 15:10:44 via Wykop
  • 12
Tylko 14%? Myślę, że realnie jest to zdecydowanie więcej
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jakub-dolega
jakub-dolega
17.06.2025, 16:01:00 via Wykop
  • 2
@LamajHarma: Ty myślisz, a ten ktoś chociaż zrobił badania czy ankiety :)
  • Odpowiedz
classsic
classsic
classsic
17.06.2025, 17:02:35 via Wykop
  • 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WaltherW
WaltherW
18.06.2025, 12:00:25 via Wykop
  • 1
@classsic: amen, ehh
  • Odpowiedz
tekbbar
tekbbar
17.06.2025, 15:34:18 via Wykop
  • 5
Lepszego zdjęcia obrazującego bezużyteczność ze świecą szukać :-)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JanMocny
JanMocny
JanMocny
17.06.2025, 18:23:02 via Wykop
  • 4
Bo mamy bardzo dużo urzędników.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3279
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
3056
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
2521
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
2547
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2390
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pracbaza
  • #korposwiat
  • #pracait
  • #pieniadze
  • #polska
  • #pytanie
  • #kolchoz
  • #gospodarka
  • #studia
  • #prawo
  • #zarobki
  • #heheszki
  • #bezrobocie
  • #programowanie
  • #ekonomia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia