Wpis z mikrobloga

@Zuchwaly_Pstronk: nazywasz to na wyżej dołączonym obrazku pokalem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Xayan: wszędzie, bo ludzie są pretensjonalni i nie odróżniają szklanki od pokala, a że słowo fajne i takie piwne i o k---a jaki jestem smakosz to nie pije ze szklanki, a z pokala :)
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: ja np. zacząłem mówić pokal, bo moi znajomi, licencjonowani barmani drugiego stopnia xD tak mówili. Nawet oni mówili na szklankę pokal. Myślałem zatem, że to poprawna forma. Jest też opcja taka, że definicja pokalu nieco się rozszerzyła na przestrzeni lat. Tak czy siak dzięki za info
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: z drugiej strony mówiąc teraz np. przy znajomych "ej podaj mi szklankę do piwa" ci na Ciebie spojrzą jak na cymbała i poprawią "chyba mówisz o pokalu xD". A potem im wytłumacz, że to nie pokal, częśc nie uwierzy, część będzie debatować, część się obrazi i pójdzie. Te dylematy
  • Odpowiedz
@loizok: jest to prawdopodobnie synonim, na co wskazuje pochodzenie słowa (np. tutaj chociażby z języków skandynawskich, w słowniku PWN hasło nie występuje), ale warto się zapytać językoznawcy, a do takiego się nie zaliczam.
  • Odpowiedz