Wpis z mikrobloga

Właśnie stoję przed ciężkim wyborem (no może nie takim ciężkim). Stwierdziłem, że fajnie byłoby nauczyć się jakiegoś nowego języka. Wybieram między PHP i Pythonem - obydwa już trochę znam, w sumie bardziej PHP ale dalej na takim jakby podstawowym poziomie. Wiem, że pod względem tego jak one są zbudowena Python wygrywa, ale czy nie jest tak, że wiekszość pracy jest na PHP? Oczywiście moge się mylić, ale tak jak słysze od znajomych, czy przeglądam fora to dużo zleceń właśnie PHP zgarnia.

Sam programuję na codzień w .NET od około 3-4 lat, głownie okienka - WinForm i WPF, ale chciałbym się poduczyć się czegoś innego i za kilka miesięcy jakies drobne zlecenia po godzinach zacząć robić - może się to kiedyś przerodzi w coś bardziej na serio, zobaczymy. Ogólnie C# i cały .NET trochę mnie nudzi i średnio jestem zadowolony z tej ścieżki (w sumie to dzieło przypadku).

#programowanie #kariera #problemypierwszegoswiata #csharp #python #php
  • 40
  • Odpowiedz
@fotexxx: No na pewno, ale nie jest też tak, że odbiorca końcowy ma to gdzieś w czym to jest napisane? Ewentualnie zleceniodawca może mieć kaprys na konkretną technologię, no ale nie mam doświadczenia w tej materii i nie wiem jaki jest standardowy klient.

No ale polularność technologii to jest jakiś plus mimo wszystko.
  • Odpowiedz
@morsik: ale 2-3k to i tak jest nic, tyle zarabia junior, ewentualnie ktoś kto siedzi dziesiąty rok w tej samej firmie, klepiac to samo od dekady..

Nie znam żadnego programisty php'a który by zarabiał <3k i robił coś co możn nazwać programowaniem, a nie sklejaniem
  • Odpowiedz
@matiit: No przecież 2-3k podałeś jako klepanie wordpressów…

No ale 2k, tfu, 3k to ma spokojnie ktoś kto robi właśnie wordpressy, tylko, że na etacie (znam sytuacje we wrocławiu, więc na przykładzie wrocławia mówię).
  • Odpowiedz
ale nie jest też tak, że odbiorca końcowy ma to gdzieś w czym to jest napisane?


@qubeq: i tak i nie. Często klient upiera się przy jakiejś technologii a czasem nie. Błędem jest realizowanie czegoś w technologii która nie została stworzona do pewnych zastosowań. Ja często odmawiałem ,gdy widziałem ,że dany projekt lepiej rozwiązać np w Pythonie czy Java.

Nie lubię tworzyć z gówna i robić mercedesa z wartburga. Lubiłem
  • Odpowiedz
@qubeq: Ja mam pytanie do Ciebie: czemu C# cię nudzi, czemu nie jesteś zadowolony z tej ścieżki? Dla mnie ostatnio C# stał się bardzo ekscytujący... ale może czegoś nie dostrzegam. Chciałbym wiedzieć co dokładnie Cię zniechęca.
  • Odpowiedz
@extern-int:

To raczej subiektywna opinia, ja nie uważam, że to jest nieciekawe środowisko, po prostu nie jestem pewien czy jest ono dla mnie.

Może to trochę kwestia projektów, którymi się zajmowałem i zajmuję w pracy. Jakiś czas temu zmieniłem ją i zaczęło się WPF(MVVM) - na początku super bo w pewnym sensie to była dla mnie nowość, ale robię w zasadzie bardzo podobne do siebie rzeczy
  • Odpowiedz
@qubeq: Spoko, trochę boję się że i mnie to czeka. Nie pracuje jako programista, ale może się stać tak, że zacznę. C# jaram się od dawna, ale domyślam się, że robienie w kółko tego samego w pracy może mnie wyprać z entuzjazmu. Tak na marginesie C# obecnie całkiem nieźle współpracuje z Pythonem - można wywoływać funkcje napisane w jednym języku za pomocą drugiego.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@extern-int: o IronPythonie coś kiedyś czytałem ale jak do tej pory nic nie robiłem z jego wykorzystaniem. Nie mniej, ciekawe, do Javy tez jest implementacja - Jyton chyba.
  • Odpowiedz
@qubeq: Liczba ofert nie kłamie, python dupy nie urywa. A już na horyzoncie jeśli chodzi o webdev (domyślam że w to uderzasz porównując pythona i php) widać Ruby. Ja jakbym umiał c# i się nudziło to wziąłbym się za unity ;]
  • Odpowiedz