Wpis z mikrobloga

Cześć. Mój brat w te wakacje odbywa praktyki zawodowe (kierunek elektrotechnika - jestem z niego dumny :) ). W programie praktyk miał napisane że powinien zajmować się ogólnie rozumianą inżynierią elektryczną, takie ogólniki - i teraz moje pytanie (a właściwie mojego brata) - czy programowanie sterowników PLC się do tego zalicza? Bez problemu znalazł praktykę ale jak się okazało na miejscu musiał programować sterowniki pomimo że firma z branży typowo elektrycznej :) Uprzedzając pytania - nie udało mu się skontaktować z opiekunem praktyk.

#automatyka #elektronika #elektrotechnika #elektryka
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zdzichoslaw: a na jakiej jest specjalności? Ja wybrałem automatykę, więc plc należą do mojej specjalizacji, ale koledzy z przetwarzania i użytkowania energii elektrycznej też mieli zajęcia z programowania plc, więc się zalicza ;) ja niestety załatwiłem sobie zwolnienie z praktyk, żeby pojechać do pracy do niemiec, bo hajsy były potrzebne, teraz trochę żałuję, bo jednak mogłem iść na te praktyki, no ale cóż. Tak czy siak powodzenia dla brata ;)
  • Odpowiedz
@Zdzichoslaw: A do czego zaliczyłbyś "programowanie sterowników PLC"? Na typowo informatycznych, czy elektronicznych kierunkach tego nie mają, a mają przeważnie na kierunkach takich jak elektrotechnika, automatyka i robotyka, mechatronika itp.
  • Odpowiedz
@Zdzichoslaw: A to nie powinno być umowy między uczelnią a firmą, że jest obopólna zgoda na odbywanie praktyk przez studenta? Do dziennika praktyk nie musi mieć wpisanego dokładnie tego co robił, bo i tak nikt tego nie czyta później, ważne żeby profil firmy się mniej więcej zgadzał z dziedziną :P To są praktyki ogólnotechniczne, czy kierunkowe?
  • Odpowiedz