Wpis z mikrobloga

#coolstory #gry #rodzice #atlantis #komputery #nostalgia

Krótkie #heheszki związane z grą Atlantis II, pierwszym komputerem i rodziną :)

-----------------------------------------------

Pamięta ktoś jeszcze grę Atlantis II ?

To była moja pierwsza gra zakupiona razem z pierwszym komputerem. Oczywiście nie przeze mnie tylko przez moich rodziców i oczywiście nie ja ją instalowałem i testowałem tylko mój tato.

Fakt, że on pierwszy raz ma myszkę w dłoni, a ja chodziłem po kafejkach #gimbazynieznajo i grałem w quake III arena, gta II i starcrafta nie miał tu żadnego znaczenia. Jestem młody i się nie znam.

SEDNO HISTORII:

Jak dziś pamiętam tatę jak zaczął grać zaraz po instalacji. Podchodzi do pierwszej postaci w grze i wyświetla się napis "porozmawiaj" i miniaturka mikrofonu.

Tata już wpadł w szał bo mikrofonu nie kupili, ale może później dokupią to na razie idzie dalej. Ja mówię mu żeby tylko kliknął, a on upiera się, że nie no bo po co klikać jak mikrofonu nie ma. "kupimy mikrofon to będziemy z nim mogli rozmawiać". Od razu pierwsza kłótnia przy nowym komputerze, mama zaczęła na niego krzyczeć, że też jest ciekawa co się stanie jak kliknie, a on już się drze, że nie bo coś się zepsuje jak tego nie ma podłączonego, a dopiero nowy komputer kupił. xD

Chodził w kółko 30 minut i nie miał pojęcia co trzeba zrobić bo nie porozmawiał z pierwszą postacią.

ach ta kochana rodzina : )

P.S to była świetna gra z 1999, a grafiką moim zdaniem miażdżyła niejedną produkcję.

źródło: comment_47orq5oWegPPUcYKBszXged7AVH1R3Cu.jpg
  • 7
@DeXteR25: było na 4 płytach CD. Bardzo obszerna gra i dobrze rozbudowane lokacje.

Gra polegała na rozwiązywaniu zagadek, które czasami przyprawiały o ból głowy. Do tej pory nie wiem jak gra się kończy.
@traceur07: Atlantisy to jedyne gry na jakie namowilem mojego staruszka. W jedynke gralismy 2 miesiace. W dwojke chyba troszke krocej. Atlantis 3 byl latwy (albo ja juz "rozegrany"). @DeXteR25 Grafika to byly chyba zdjecia, cos jak postacie w mortal combat (1 czy 2, nie chce sklamac) dlatego tak ladna- nie wymagala zadnych 3dfxow. W tamtych czasach byla masa gier tego typu. Teraz jakby troche posucha
@traceur07: :D Przezabawna opowiastka. Grałem w trójkę. Też moja pierwsza oryginalna gra, też dostałem.

A grafika dlatego tak dobra, bo to przygodówka i na jednej planszy stało się praktycznie w miejscu i obracało się dookoła kamerę tylko szukając patyczka i dziurki gdzie można było go wsadzić. :)