Wpis z mikrobloga

@Zawsze_Pomagam: U lala, AR15 fajna zabawka, w stanach jesteś ? Nigdy z tego nie strzelałem mimo iż mam własną strzelnicę i koło strzeleckie. Jedynie z karabinów to popularny automat kałacha i beryl..

Masz coś więcej w kolekcji ? z prywatnych mam tylko glocka tego starszego 17;tkę.
@echelon_: Też mam tren uraz, ale do tych z przerośniętym ego. Sam mam te zabawkę, ale jak mnie #!$%@?ą ci, którzy beda mowic kto jak ma sie nosic, bo felctarn jest biedacki, a to DPM passe, "o ten to ma chińską replike, bieda", "CM 0.28 jest dla biedy", "ooo mój airsoft evolution ma 600fps, ale to i tak szturmo, a Ty co dalej M4 od A&K?" itp. mogę tak wymieniać tylko
@michalo94: Widzisz, masz dobre środowisko. Ja też, ale są znajdą się tacy, o których pisałem :) Zresztą zobacz "Typowy ASGej" na FB. Tam są chyba wszyscy oszpejowani za 10k cebulionów.

Jest co chwalić, bo tak tnia replika ma dobre wnętrze. Z zewnątrz jednak pozostawia wiele do życzenia :D
@Lumpart: M4 to skrócona wersja rozwojowa M16. M4 i M16 były karabinkami przygotowanymi dla wojska USA przez Colta, ale na bazie konstrukcji AR, którą Colt odkupił od jakiejś tam innej firmy dawno temu. Jednocześnie Colt zaczął sprzedawać cywilną wersję M16 oznaczoną jako Colt AR-15, która różniła się m.in. tym, że miała ogień tylko pojedynczy.

Marka "AR" dalej jest własnością Colta, ale od dawien dawna mnóstwo innych firm produkuje części i gotowe
@Rogue: Zawsze zastanawiało mnie, do czego służy jeden cyngiel w AR-15. Mianowicie zaznaczony na dołączonej profesjonalnej grafice wykonanej w paincie. Kiedyś, jak pierwszy raz zobaczyłem ten karabinek, to myślałem, że to służy do odbezpieczania, a teraz wiem, że inaczej się to robi. Tak więc do czego ta tajemnicza część, której zastosowania nigdzie nie mogę znaleźć?
źródło: comment_pa1Dj05w3BiEI70qFDi0HEQz2KwSCIey.jpg
@Aqwart: a to nie jest czasem tak, że M-16 to wojskowe oznaczenie wojskowego wariantu karabinu AR-15 i tyle?

Armia amerykańska każdy element swojego wyposażenia wyposaża w wojskowe oznaczenie, czy może tylko takie odnoszę wrażenie?