Wpis z mikrobloga

Okej, wybrałem to co mniej więcej się nadawało z wczorajszego focenia burzy nad #lublin Od razu przepraszam za krople deszczu na zdjęciach, ale nie dało się tego obejść, bo tulipan przy szerokokątnym na nic się zdaje, poza tym idealnie zacinał deszcz w stronę obiektywu i co jakiś czas musiałem przecierać.. :/ No i niestety pierwsze zdjęcie, najmocniejsze uderzenie, ale nie centralnie w kadrze, nawet trochę poza :<

Ktoś pytał o technikę, stałe 30s, przesłona ok f/14, korekta ekspozycji za pomocą ISO (100-800).

Zdjęcia: http://imgur.com/a/vg4q8

#fotografia #blyskawice #pioruny #mirkofoto #fotowykop #chwalesiealeniemaczym

wołam @xz2580: @Daldek: @banex: @brzuchodpiwa: @mich_al: @Pan_Chlebek: @501st: @Fref: @piotreek88: @TheMan: @kAdi:
d.....r - Okej, wybrałem to co mniej więcej się nadawało z wczorajszego focenia burzy...

źródło: comment_3FCU0MtKpMk6hNjQHizLivT0Irsq6yv9.jpg

Pobierz
  • 15
@dobrywieczor: A no racja :P. Ja ostatnio byłem na ostatnim piętrze parkingu przy ul. Filaretów który jest nad Stokrotką. Bardzo fajny widok, ale niestety widok na ul. Zana i wąwóz zasłaniają bloki. Pierwsza godzinka za darmo a kolejne po 1 zł.

Teraz szukam jakiegoś ciekawego miejsca by porobić zdjęcia gwiazdom/drodze mlecznej niedaleko Lublina aby nie naginać po 30km w jedną stronę ale trochę kicha jest.
@dobrywieczor: @johnny-oio: Mam jeszcze przy 25 sek. Podobnie wychodzi. Możliwe, że muszę przymknąć do f3.5 bo po bokach obiektyw nie jest ostry i znaleźć bardziej stabilny statyw (ten trzymałem na dachu wyłączonego samochodu, więc mogły być jakieś lekkie drgania).

Troszkę inaczej edytowałem w Lightroomie i już inny efekt. Jak będzie niedługo jakaś bardziej przejrzyste niebo to się wybiorę w nowe, ciemniejsze miejsce ;)
wojto00 - @dobrywieczor: @johnny-oio: Mam jeszcze przy 25 sek. Podobnie wychodzi. Moż...

źródło: comment_FH4S7ORHJ9AfoqZVnO8YAgmFKhfac6Vp.jpg

Pobierz
@wojto00: za mała przesłona, poza tym wygląda mimo wszystko jak obiektyw nie był ustawiony na nieskończoność. Jeśli chodzi o statyw w postaci samochodu, to żeby uniknąć drgań wystarczy z niego wysiąść i nie wsiadać, a dodatkowo ustawić samowyzwalacz na np 2-5 sek :) często drgania powoduje samo wciśnięcie spustu migawki.
@wojto00: szczerze mówiąc nie wiem od czego to zależne ale jesteś pewien że w twoim aparacie pierścień maksymalnie obrócony to nie jest przypadkiem jakby to ująć "ponad nieskończoność" i wszystko jest nieostre? Nawet mój cyfrak tak ma i zawsze muszę przez AF ustawiać ostrość bo jak po ciemku trafię w ten idealny punkt.