Wpis z mikrobloga

@DiKey: i co? Że jest dużo osób, które nie uważają ten film za dobry, to znaczy, że ja też nie mam? I co to za pytanie co ma do tego gust, właśnie wszystko. Niektórzy wolą oglądać takie proste filmy oparte na utartych schematach, a inni chcą oglądać coś wymagającego i zmuszającego do refleksji. Dla każdych arcydziełem będzie coś innego.
  • Odpowiedz
@fijol1: Nie chodzi o to. Mi się podobał film 10/10 a tutaj takie wywody się tworzą, że aż poszedłem do sklepu i kupiłem sobie soczek, bo fajnie się czyta buldupy wielkich znawców filmów popijając dobry soczek.
  • Odpowiedz
@fijol1: Dwunastu Gniewnych Ludzi to arcydzieło. Ale wcale nie jest tak bardzo, że stare filmy są lepsze. Mechaniczna pomarańcza, Pulp Fiction, Siedem - to są takie 10/10. Wściekłe Psy, Wall-E (najlepsza animacja ever), Sin City, Zawrót Głowy, Zapach Kobiety, Taksówkarz, Lot nad Kukułczym Gniazdem, Podziemny Krąg, Mroczny Rycerz, Nieznajomi z pociągu, Psychoza, Oczy Szeroko Zamknięte, Drive - to są okolice 9/10, niektóre 8.
  • Odpowiedz
@softenik: i nic. Niektórzy słuchają Lady Gagi i też mówią, że to 10/10. Żaden dobry krytyk filmowy nie oceni tego filmu tak wysoko, a Ty, póki nie poznasz porządnych filmów, będziesz myślał, że takie banały są szczytem możliwości.

To jest tak, jakbyś porównał najwybitniejsze dzieła Chopina do albumu Arctic Monkeys - album jest dobry, ale gdzie mu do arcydzieła?
  • Odpowiedz
@softenik: Hermes napisał "Ale wcale nie jest tak bardzo, że stare filmy są lepsze."

Wasza dyskusja nie ma sensu panowie ale zgodze sie, obejrzysz softenik wiecej to ten juz nie bedzie 10/10

W kazdym razie świetny film
  • Odpowiedz
@fijol1: Dokładnie, ten film jest świetny. Jedna z najlepszych komedii, a świetny marketing (począwszy od czarnego bohatera z niepełnosprawnym drugim) sprawił, że ten film osiągnął taki sukces. Sam daję mu niezasłużone 8/10, bo tak mi się spodobał. Uważam to za moją słabość, ale co zrobisz? No nic nie zrobisz.
  • Odpowiedz
@sztilq: każdy kiedyś zaczyna (;

Daj mu czas, może kiedyś sam będzie robił facepalma na myśl o zdaniu "teraz mogę spokojnie umrzeć, wiedząc że widziałem najlepszy film świata"
  • Odpowiedz
Pamiętaj, jeśli lubisz popularne filmy, to znaczy, że nie masz gustu, i oglądasz kino dla plebsu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wolno oglądać tylko niszowe gówna, których nikt inny nie zna lub nikomu się nie podobają, wtedy jest ok.


@Stunek: To ja odpowiem: pamiętaj, że jeśli skrytykujesz popularny film (a nawet nie tyle skrytykujesz, co zdystansujesz się wobec zachwytów nad nim), zostaniesz przez wielu oskarżony o pretensjonalność
  • Odpowiedz