Wpis z mikrobloga

@szefu91: Sam Enrique mówił, że chce również grać 3-4-3 więc czemu nie tak? Wiadomo, że Suarez na bank sobie też da radę ale nigdy nie zrozumiem czemu po prostu Messi nie wróci na swoją starą pozycję... ;s

@Amadeo95: Było to doskonale widać w tamtym sezonie jak dostawali za każdym razem bramki, gdy grali 3-4-3. W tym ustawieniu (jeśli mieliby grać podobnie do tego co w tamtym sezonie) Alves nie nadążał
@szefu91: Cytat z pierwszej konferencji prasowej:

„4-3-3, 3-5-2, 3-4-3... To są systemy taktyczne, nad którymi będziemy pracować z zawodnikami, ale ostatecznie musimy stosować taktykę, która będzie pasowała do piłkarzy".
@Theos: Nie wiem, nie oglądałem LFC stąd pytam. Chciałbym po prostu wiedzieć czy znowu przesuwają kolejnego zawodnika kosztem Messiego i jego bramek.
@emdey: Podobno najlepsza 9 na rynku to Lewandowski ;)

Tak poważnie, dla mnie Suarez nie jest klasyczną 9 i moim zdaniem ustawienie go na boku może spokojnie wypalić. Ja bym się o to nie martwił, patrząc na siłę ognia i umiejętności tej ofensywnej trójki. Zresztą Messi i Neymar mają tendencje do swobodnego interpretowania swojej pozycji, stawiałbym na to że to będzie formacja typu "fantazja" ;)

Natomiast co do całości formacji, stawiałbym
@emdey: To jest z MD z tego artykułu, który przedstawia właśnie te fajne obrazki.

"Systemy gry 4-3-3, 5-3-2 i inne…zobaczymy, będziemy dostosowywać system gry pod zawodników których mamy." Takie rzeczy mówi się na odczepnego do dziennikarza. Nie ma na razie żadnych przesłanek o 3-4-3 prócz Mathieu. A tym bardziej śmieszny jest Alves w trójce obrońców na tym obrazku.
@emdey: Co do obrony, to w 3-4-3 zaproponowanym przez MD Alves grałby zdecydowanie bardziej cofnięty niż w poprzednich sezonach, na dodatek miałbyś dwóch DM-ów (Busquetsa i Mascherano), co dawałoby 5 zawodników mających piłkę przed sobą. To byłoby znacznie stabilniejsze defensywnie ustawienie niż zeszłoroczne (nawiasem mówiąc, w ostatnim sezonie Barca nie grała w ogóle 3-4-3).