Wpis z mikrobloga

#divinity #originalsin #crpg #rpg #gry #pc

55h na liczniku. Ta gra uzależnia.

Przechadzając się po lesie (drugim dużym obszarze gry z czterech) w pewnym momencie gra stała się bardzo trudna (w końcu!). Moje postaci na 10lv kontra przeciwnicy na 12-14lv. Niestety długo to nie trwało, bo moi bohaterowie szybko nabijali wyższe poziomy, a przeciwnicy znowu dostawali po tyłku. Teraz się okazało, że za szybko się rzuciłem na tych wrogów, bo ominąłem kolejny obszar (który powinienem zwiedzić w międzyczasie), gdzie wrogowie mają po 10-11lv. Teraz nie stanowią najmniejszego wyzwania. Chyba zmienię poziom trudności na trudny ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Poniżej screen z fajnym zwierzaczkiem, który wierzy w Wielkiego Wegetarianina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wielooczek - #divinity #originalsin #crpg #rpg #gry #pc



55h na liczniku. Ta gra uz...

źródło: comment_5HWK6MYsDdQjQQmKJmX9CRMn4hOD4itq.jpg

Pobierz
  • 32
@wielooczek: ILE? 50h?

EDIT: własnie zobaczyłem że ja mam 30h :D Myślałem że grałem z 15h max. Własnie też wlazłem do tego lasu. W którą stronę mam się kierować najpierw? Żeby nie zostawiać tych 10 lvlowych wrogów na sam koniec :)
@Iliilllillilillili: Na chwilę spolszczenie w wersji beta było dostępne na Steamie, ale szybko je usunęli. Ludzie, którym udało się pobrać wrzucili je do Internetu.

LINK

Przetłumaczonych jest ok. 50% dialogów (trochę dziwnie wygląda, jak jedna kwestia postaci jest wygłaszana po polsku, a następna już po angielsku). No i to, co zostało przetłumaczone często ma jakieś błędy- czy to nieścisłości, zły dobór słów, zła odmiana płci, itd.

@Navrazz: Czemu cię to
@Navrazz: No to jeżeli szukasz satysfakcjonującego wyzwania, bierz się za zwiedzanie całej leśnej krainy, jeżeli nie, leć prosto z głównym wątkiem- do kolejnej, a resztę lasu zwiedzisz potem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Navrazz: W Homestead będziesz mógł zmienić wygląd postaci czy ponownie rozdysponować wszelkie punkty wydane na statystyki/umiejętności :P

Chociaż nie próbowałem, bo jestem zadowolony z moich postaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wielooczek: 55h i dopiero tutaj jesteś? :D Ja eksploruję sporo i po 55h jestem dużo dalej w fabule. W tym tempie to przejście gry zajmie ci z 100h :D

Co do resetu postaci - traci się wtedy wszystkie skille i trzeba ja wykupować na nowo, takie ostrzeżenie :D

Ja też opuściłem jeden obszar, poszedłem tam gdzie ty teraz jesteś a ominąłem tego króla (blokada była i po zdobyciu medalionu stwierdziłem że
@wielooczek: Co do jelenia to nie kojarzę.

Ja problemów z zdjęciem bariery nie miałem - znalazłem to zaklęcie zupełnie przez przypadek, ot zauważyłem skrzynkę i musiałem się do niej dobrać ^^

A to jesteś tylko kawałek za mną, dość ładnie popierniczyła ci się kolejność :D
@Jednobrewy: Jaki sprzęt?

U mnie na i5-4590, GTX 770 i 8GB RAM występował micro-stuttering, ale pomogło mi to:

Disable texture streaming in 'graphicsettings.lsx'


This setting potentially uses more VRAM. Revert changes if crashes occur.


Open %USERPROFILE%\Documents\Larian Studios\Divinity Original Sin\graphicsettings.lsx with Notepad.


Find the following section:


<node id="ConfigEntry">


<attribute id="MapKey" value="TextureStreamingEnabled" type="22" />


<attribute id="Type" value="0" type="5" />


<attribute id="Value" value="1" type="4" />


</node>


Change value="1" to value="0"

Źródło: http://pcgamingwiki.com/wiki/Divinity:_Original_Sin
@Jednobrewy: Ja zaczynałem grać w Divinity jeszcze na starym kompie (nowy był w serwisie XD) z Core2Quad Q6600 1.6GHz (zdegradowany), 4GB RAM, GTX 460 768MB. Bety były na nim wręcz niegrywalne. Ależ się zdziwiłem, gdy gra po właściwej premierze chodziła "konsolowo", tj. 15-30fps. Niestety po dłuższej rozgrywce ilość klatek spadła :<