Wpis z mikrobloga

#slub #kosciol

Bardzo bawią mnie tacy ludzie, którzy kwestionują cennik parafialny w zakresie ślubów czy pogrzebów. Raz - skoro należysz do wspólnoty to musisz być świadom, że płacisz jakieś tam składki. Dwa - ślub to jest usługa jak każda inna - masz mistrza ceremonii, który wszystko prowadzi (w dodatku wygłosi ok. 20 minutowe kazanie), wynajmujesz nierzadko zabytkowy budynek i w dodatku ładnie (przez kogoś) udekorowany (a potem posprzątany), masz zapewnioną muzykę graną (również przez kogoś) na najbardziej majestatycznym instrumencie muzycznym. I co, ile chcieliby za to dać? 100 złotych? Jeżeli chcesz żyć na bajerze, to musisz liczyć się z kosztami.

Odwieczna beka z takich Januszów, którzy łażą co tydzień do kościoła i myślą, że taka organizacja jak KRK utrzyma się z tej złotówki co na tace chlapną. "Ksionc chciwy, tyle pieniendzów chce... Żre i chla za moje..."
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli mam być szczery to trochę jestem zdziwiony, ze jakaś taka Karyna się nie postawiła, nie wyleciała, a potem zalozyla sprawę pracodawcy o prześladowanie religijne


@michalkosecki: Z tego co wiem, to sądy przymykają oko na takie sprawy. I też ludzie się nie stawiają - tak samo jak ktoś pracuje na umowie zlecenie, gdzie de facto powinien mieć umowę o pracę - też może wystąpić do sądu (posiłkując się PIP), ale
  • Odpowiedz
@zerozero7: To patrz, że jest część wspólna, bo ja jestem liberalny liberał, a jako że uważam kwestie światopoglądowe za mniej ważne niż gospodarcze to nieraz oddałem głos na Korwina w wyborach. W najbliższych pewnie też się to tak skończy.

Nie zmienia to faktu, że lubię się wykłócać na wykopie o światopogląd lub zwyczajnie lub śmieszkować z konserw.
  • Odpowiedz
@wykopowydemon: Nie wiem jak wygląda struktura wpływów w twojej parafii, ale branie pieniędzy za śluby i pogrzeby to jest standard. Może jest jakiś bogaty dobroczyńca albo proboszcz spieniężył jakieś działki parafialne albo po prostu #!$%@? farmazony - w każdym bądź razie przedstawiłeś wyjątek od reguły.
  • Odpowiedz