Wpis z mikrobloga

Wymiana dysku w kompie. No to pora na #ubuntu, bo czemu nie i generalnie dobrze sie programuje. No i standardzik, czysta instalacja, dziala. Nawet Optimus/Bumblebee dziala, szacun. Flux nie dziala. Szkoda.

No ale zapragnąłem Gnome Shella, bo w którejśtam pracy miałem i fajne. No to jedna komenda i lecimy. Działa. Brzydkie jak noc, usuwam.

I nic juz nie działa. System #!$%@?, ja #!$%@?, gui nie wstaje, wszystkie poradniki na forach #!$%@?, żaden nie działa.

Żebym chociaż coś w konfigach pogrzebał, emacsem przez sendmaila, nieee.

To na pewno będzie #roklinuksa

#gorzkiezale
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qnebra: tyle mniej wiecej z .bash_history ;)

sudo apt-get install gnome-shell ubuntu-gnome-desktop

sudo add-apt-repository
  • Odpowiedz
@M4ks: niepotrzebnie instalowałeś ubuntu-gnome-desktop. Z obsługą gnome-shell dobrze sobie radzi Ubuntu bez tego.

Po drugie, masz jakieś inne środowisko graficzne zainstalowane?

Po trzecie, wyświetla się w ogóle ekran
  • Odpowiedz
@qnebra: no cóż, skąd mogłem wiedzieć ;)

Drugie - nie

Trzecie i czwarte - tak, jest ekran, normalnie się loguje a tam tylko tapeta. Moge odpalić unity przełączając się na konsole (Ctrl-alt-F1) i recznie odpalajac
  • Odpowiedz
@M4ks:

sudo apt-get remove ubuntu-gnome-desktop

To wywaliło połowę systemu, gg. Możesz loga znaleźć apta, zobaczyć co się usunęło, zainstalować i system wróci do życia. Ostatnio tak mój kumpel zrobił - nie wiedział jak w Mint wyłączyć klawiaturę ekranową, to usunął za pomocą menu "klawiaturę". Pociągnęło sporo systemu ;) W trybie live przeczytałem loga, przywróciłem pakiety które usunął i system pięknie wstał.
  • Odpowiedz
To wywaliło połowę systemu, gg.


@MajkiFajki: no zaraz zaraz, skoro pakiet unity ciagle byl zainstalowany to chyba nie powinno wywalic jego zależności jeśli są wspólne z ubuntu-gnome-desktop.
  • Odpowiedz
Generalnie nie rozumiem np. czemu instalacja gnome shella zmienila mi np. kolory w GRUBie ani ekran bootowania (zamiast "kropeczek" z ubuntu jest niebieskie z logo gnome) oraz czemu w Unity zmieniłą mi się..połowa ikonek na te z gnome shella. Straszna sprawa


@M4ks: instalacja samego gnome-shell nie zamieni kolorów w GRUB i ekranu bootowania. To zasługa pakietu ubuntu-gnome-desktop i zależności które ze sobą ciągnie. Przy okazji zmienia parę ustawień.

no zaraz zaraz, skoro pakiet unity ciągle był zainstalowany to chyba nie powinno wywalić jego zależności jeśli są wspólne z
  • Odpowiedz