Wpis z mikrobloga

"mam silne nogi bo jeżdżę na rowerze"

"nie muszę ćwiczyć nóg, bo biegam i pedałuje"

Dziś pojawiło się zdjęcie Roberta Forstemanna, niemieckiego kolarza torowego.

klik

Przykładowy mirkokoks-gamoń, którego zacytowałem powyżej krzyknie od razu "Ha, no przecież widać! Jeździ na rowerze więc ma nogi. Więc ja też pojeżdżę i będę takie miał. Po co mi przysiady?"

Otóż jak mniemam, przykładowy mirkokoks-gamoń wyznaje zasadę "ignorancja to zbawienie", chętnie przyklaskuje "badaniom" na próbie n=1, o ile ich wyniki są zgodne z jego teoriami i generalnie w dupie ma argumenty, bo on wie, pomimo iż gówno przeczytał czy obejrzał.

A na pewno nie obejrzy, jak wygląda trening niemieckiego kolarza i czemu tak na prawdę zawdzięcza on taki obwód uda.

#silownia #mikrokoksy #januszesilowni #rower (?)
b.....i - "mam silne nogi bo jeżdżę na rowerze"



"nie muszę ćwiczyć nóg, bo biegam ...
  • 10
  • Odpowiedz
@Elitek: Nie zaprzeczam, że częściowo masz rację .

Chodzi o wieczne tłumaczenie, że jazda na rowerze nie zastąpi efektu, jaki dają na organizm przysiady ze sztangą, które, jak już kilka razy pisałem nie są "ćwiczeniem na nogi". Robienie na siłowni wszystkich partii oprócz nóg prowadzi do powstawania dysproporcji w budowie ciała.
  • Odpowiedz
  • 1
@berti: sam rower sporo daje, ale wiadomo, że odpowiednie ćwiczenia poprawiają i przyspieszają budowe.

Ja tylko jeżdżę, a uda mam dosyć ładnie wyrzeźbione. Silka jednak przydałaby się do poprawy efektu.

Czytałem kiedyś, że kolarze torowi są silni tylko na chwile, na krótki sprint. W końcu mają takie treningi. Widać to też w peletonie. Silny spinter, który potrafi rozpędzić sie spokojnie do 80km/h na mecie ma problem z małym podjazdem pod górę.
  • Odpowiedz
@berti: No ale niby jakie mięśnie ma wyrabiać rower - NOGI! :)

Rower daje naprawdę dużo, sam lubie pojeździć i efekty przy regularnych wyprawach widać.

Jeśli chodzi Ci o te dysproporcje u pseudosiłaczy to faktycznie są i wyglądają śmiesznie. Ale to nadal oni wyglądają śmiesznie, mi to nie robi, w niczym nie przeszkadza.
  • Odpowiedz