Wpis z mikrobloga

@sortris: Jak z każdą książką kucharską, są przepisy do zrobienia i są takie, do których będziesz musiał poszukać składników (chyba,że często gotujesz dania azjatyckie i masz główne składniki), ale ogólnie to polecam :)
@Rain_: a czy książka zawiera też informacje o kulturze chińskiej? Np jak się hoduje ryż i dlaczego sos sojowy itp.? Jeśli nie, to czy znasz taką, która łączy kulinaria + kulturę, czyli genezy potraw?
@sortris: Na początku masz obszernie opisane składniki używane w kuchni chińskiej, główne składniki itp.

@mam jeszcze coś takiego, krótka, parę fajnych przepisów i masz krótką prezentację Chin, składników,specyficzne składniki, przyprawy,sosy, octy oleje, naczynia i sprzęt kuchenny, techniki krojenia, metody obróbki cieplnej itp.
źródło: comment_pn7qj6y9eehaYwdouODpwq2kJL3LeUIj.jpg
@Rain_: Rzeczpospolita wydawała kiedyś takie książki "Podróże Kulinarne". Była chińska/wietnamska/japońska i indyjska na pewno. Tylko parę lat temu to już było i kosztowały 20zł. Ja nie tak dawno dorwałem na jakiejś wyprzedaży po 6zł tylko się spóźniłem i były już tylko meksykańska, żydowska i bułgarska.