Wpis z mikrobloga

Troszkę beka z fanatyków #jkm, że co do słów lewaków nie mają złudzeń w kontekście znaczenia, ale wymagają interpretowania słów krula (bicie niegrzecznych kobiet cacy itd.). #4konserwy #neuropa

Ostatnio znowu mnie rozbraja fanatyzm - JKM mówił o "czarnuchach Europy" ("niggers"). Oczywiście nie miał wcale na myśli "czarnuchów" i powołują się na słowniki, gdzie wśród znaczeń jak na korwinowskie zbawienie ukazuje się też wśród synonimów "murzyn". Uff. Kryzys zażegnany! nie sondze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakiś fanatyk w jednej z dyskusji na mirko powołał się na tłumaczenie PE i na kilka słowników. Twarde dowody, że "nigger" wcale nie jest obraźliwe nagle. Tylko pominęli jedną ważną rzecz. Większość (jak nie wszystkie) słowników podaje (i zapewne w tłumaczeniu biegłych PE też było to uwzględnione), że jest to POGARDLIWE określenie, a nie zwyczajny synonim.

Lubicie korwiniści-fanatycy interpretować, to teraz macie prawdziwe pole do popisu.

Tak jak jest różnica między "Polak", a "Polaczek". W słowniku również znajdziecie znaczenie, że oznacza to "Polak". Kurcze. Dziwne! A nie, sorrki, przecież jest dopisane, że "pogardliwie". #!$%@?, trzeba być idiotą, żeby pomyśleć, że "nigger" to to samo co "murzyn" i nawet w słownikach macie, a i tak idziecie w zaparte, bo to słowa Jaśnie Krula.

Nie idźcie tą drogą prawaki, bo nie chcę się wstydzić swojego gatunku.

PS to taka trochę przeklejka mojego innego komentarza, ale inne emocje ( ͡° ͜ʖ ͡°) #polityka
  • 54
@ihwar: @przemyslany_nick: Ja się w sumie cieszę, wyobraźcie sobie, dotychczas Krula mogliśmy widywać tylko w naszym internecie a teraz zapewne pojawią się też zagraniczne bojówki, JKM pozna cały świat zachodni i już wkrótce wchodząc na reddita będziemy czytali, że Korwin zmasakrował lewaków. A że reddit jest lewicowy? Phi, tutaj dali sobie radę z żydowską neuropą to z lewicowym redditem im się nie uda?
@jedzgruszki: Tak naprawdę "reddit jest..." to z góry błędne założenie bo każdy subreddit może mieć dowolne zasady (pomijając rzeczy bezpośrednio łamiące prawo). Im dalej od subredditów głównego nurtu tym bardziej liberalni niż lewicowi są ludzie.

W sumie Korwin mógłby się odnaleźć na 4chanie. ()
@przemyslany_nick: wyborca #knp approves, choć może kolejny prorok.

Dla mnie te tłumaczenia są też bez sensu, choć ja nie mam problemu, że ktoś używa słowa czarnuch w sposób generyczny. Słowo ma jakieś znaczenie i negatywny ładunek emocjonalny, faktycznie związany z rasizmem. W stwierdzeniu "Młodzi są czarnuchami Europy" nie ma jednak moim zdaniem obrazy osób czarnoskórych. Jest natomiast zestawienie młodzieży właśnie z tym znaczeniem słowa czarnuch (czyli osoba wykorzystywana). Ja to rozumiem
@NigdyNieBedeBordowy: ja nawet nie mam bólu dupy o to sformułowanie (swego czasu popularne [w sumie nadal trochę]) tylko bawią mnie fanatycy, którzy w imię Krula próbują nagle zmieniać znaczenie słów. Sam kontekst, forma i intencje obchodzą mnie najmniej. Żałosne jest tylko to, jak #!$%@? próbują to głupawo usprawiedliwiać i do każdej wypowiedzi Korwina wymagają od lewactwa interpretacji pod każdym możliwym kontem tak długo, aż piąte przez dziesiąte ktoś odnajdzie jakieś względnie
@przemyslany_nick: tak szczerze to myślę, że walnął się w wymowie i chciał mówić negro a wyszło jak wyszło. Kolejna sprawa to, że (przynajmniej dla mnie) polski "czarnuch" jest bardziej obraźliwy niż angielski "nigger" a przy tłumaczeniach to już w ogóle mogłyby być kwiatki. No nic, Janusz musi bardziej uważać.
@przemyslany_nick: Janusz ma mówić po Polsku bo gdyby tak zrobił tym razem to by nie było afery. Z jego tłumaczenia wynika że raczej nie wiedział że to oznacza "czarnuch" a nie murzyn. Powinien trochę się uspokoić bo takie działanie na dłuższą metę nie będzie służyło sprawie.
@przemyslany_nick: Dodatkowo Korwin powiedział "Well, it was 40 million niggers", czyli w zasadzie "To było tylko 40 milionów czarnuchów" (dalej o tym, że teraz jest Europa - czyli teraz to jest dopiero problem, a czarnuchy to była jakaś tam bzdura, bo to czarnuchy. Rasistowsko wyszło bardzo.
@przemyslany_nick: Prawdę rzeczesz. Korwin mógłby czasami się zamknąć jak nie ma już nic ciekawego do powiedzenia. Nie mam do niego nic, ale naprawdę zraża do siebie ludzi tymi swoimi kontrowersjami. Jak Wipler i Dziambor działają na plus dla całej partii tak Janusz dolewa oliwy do ognia dla mediów, żeby miały kogo oczerniać.
@przemyslany_nick: Ok, na wyraźne żądanie tłumaczę lemingom: Korwin powiedział, że młodzież w Europie jest traktowana jak czarnuchy (można podstawić: bydło, śmiecie, nawóz do zaorania, chłopy pańszczyźniane, #!$%@? do wynajęcia). Polit-poprawnych złodziei boli dupa, że nie powiedział, że ludzie traktowani są np. "niegodnie" (czy jakoś tak) - ale podmiot powyższego stwierdzenia najwyraźniej nie czuje się dotknięty - i o to chodzi.

#cokorwinmialnamysli
@vanad: ale chyba ominąłeś kilka kwestii powtarzanych w tym wątku: co Korwin miał na myśli to jedno. Mnie bardziej ciekawi co korwilingi mają na myśli, gdy próbują zmieniać znaczenie słów tak, żeby Korwin znowu był czyściutki jak łza. Użył prostego sformułowania, za prostego. Okej. Lewaki buldupią. Zdarza się. Ale dlaczego korwinjugend próbują nagle wmawiać ludziom, że dany wyraz znaczył co innego, jak #!$%@? nie znaczył xD