Wpis z mikrobloga

#1000klamstwpolitykow

---

Roman #giertych o #platformaobywatelska

---

15.09.2007

*PO to "podróbka wolnego rynku", a PiS to "podróbka wartości"- mówił szef LPR Roman Giertych podczas sobotniej konwencji wyborczej Ligi w Warszawie. Według niego, obie te partie próbują zrealizować program "przeciwny suwerenności Polski".*


Lider LPR Roman Giertych zarzucił w sobotę PiS, że wprowadza w Polsce "nastrój obsesji, zagrożenia, grozy". Podczas konwencji wyborczej Ligi w Warszawie Giertych skrytykował Prawo i Sprawiedliwość za "rozbuchane ego" i brak zaufania do obywateli, zaś PO nazwał ""jedną wielką lurą polityczną".


źródło

---

*Jak twierdzi Roman Giertych Gdańsk to miasto [Gdańsk - przyp. aut.], w którym narodziła się wolność, a jej najlepszym reprezentantem jest właśnie Janusz Korwin-Mikke, który od wielu lat walczy z uciskiem państwa na obywateli.*


*- To prawdziwy liberał z krwi i kości. Wszyscy go znają. To barwna postać, osoba z temperamentem. Nie ma tutaj takiej osoby w Gdańsku na listach - podkreśla były wicepremier.*


źródło

---

07.09.2012

*Od lat głosowałem na PO, ale teraz w Polsce nie ma partii, na którą mogę zagłosować - przyznał w rozmowie z Moniką Olejnik w TVN24 Roman Giertych, były lider LPR i były wicepremier.*


źródło

---

15.07.2014

*Już nie oceniam ludzi tak kategorycznie. Nadal jestem konserwatywny i tutaj poglądy mi się niewiele zmieniły. Ale poprzedni mój wizerunek społeczny wynikał po pierwsze z pewnego przejaskrawienia medialnego, a po drugie z tła, na którym występowałem w klubie i w partii, gdzie miałem ludzi głoszących poglądy kompletnie od czapy.*


[...]

*Tusk już przeżył i będzie żył do przyszłego roku na pewno. Nic go nie obali. Ale po wyborach samorządowych, jeżeli je przegra – a wiele wskazuje na to, że tak się może zdarzyć – może mieć problem w Platformie.*


źródło