Wpis z mikrobloga

Małopolska Komenda Wojewódzka Policji donosi o ujęciu groźnych przestępców:

Funkcjonariusze OPP Kraków zatrzymali mężczyznę lat 31, przy którym ujawniono i zabezpieczono zawinięty w kartkę susz roślinny koloru zielono – brunatnego o łącznej wadze 0,54 oraz mężczyznę lat 27, przy którym ujawniono i zabezpieczono metalowe pudełko z suszem roślinnym koloru zielono – brunatnego o łącznej wadze 0,34. Zatrzymani po czynnościach osadzeni w PDOZ KMP Kraków do dyspozycji KP I Kraków.


Uff, świat taki bezpieczniejszy.

#krakow #policja Źródło
  • 8
@jakubste: Wiedziałem o tym, że chodzi o śladowe ilości trawki zanim jeszcze kliknąłem w spoiler. Przestała mnie policja zaskakiwać pod tym względem już dawno.
@tr00ci0: Skoro wiedzą, że to Polska a nie Holandia to na jaką cholerę noszą to przy sobie? Jak ja zasuwam 100 km/h na 70 to nie płaczę tylko płacę mandat i ewentualnie mam pretensję do siebie za głupotę. Dwa wyjścia widzę. Emigracja lub zmiana prawa. A na razie jest jak jest.
@brick: zgadzam się, ale wg mnie to świadczy raczej o głupocie polskiego prawa i absurdach z niego wynikających; coraz więcej krajów odchodzi od karania za taką błahostkę ale u nas jest na odwrót - ścigają typa z kawałkiem roślinki, ale polityków co robią grube wały na miliony nawet nie ruszą;

rozumiem gdyby mieli tego sporo czy w porcjach dilerskich, no ale mniej niż 1g łącznie? #!$%@? kpina....
@tr00ci0: Problem polega na tym, że prawo nie przewidziało co zrobić z tak żałosną ilością, a policjant który to ujawni musi zareagować (poza papierami nic z tego nie ma). Co do polityków to się nie wypowiem ;)