Wpis z mikrobloga

@Vladimir_Sztos:

Nawet bólu nie poczuło, już się tak nie litujcie. Gdyby od początku w tej kwestii rodzice posłuchali się dobrej rady, to mieliby zdrowe dziecko - z adopcji.


Trolujesz czy tak na poważnie? Zapomniałeś, że całej sytuacji nie chodzi o dziecko, tylko upośledzony niewykształcony płód, a jedyną ofiarą w sytuacji była kobieta. Prawicowa ideologia uciska ci mózg.
@Vladimir_Sztos: Bredzisz. Co ma piernik do wiatraka? Kobieta miała prawo do in vitro i miała prawo do aborcji. Uważasz, że w wyniku normalnego zapłodnienia nie może urodzić się upośledzone dziecko? Poczytaj trochę książek, ponieważ sama metoda zapłodnienia nie ma w tym przypadku nic do rzeczy. Chazan złamał prawo, będąc lekarzem placówki publicznej, pobierając pieniądze z NFZ. Dodatkowo przemawia przez niego wielka hipokryzja - autorytet moralny po rozwodzie i bogatej historii aborcyjnej
@Vladimir_Sztos:

Nie zgadzam się z zapłodnieniem metodą in vitro i aborcją (lewak? #stereotypy) i mam do tego prawo.


I masz prawo wypisywać tego typu wypociny. Nikt ci tego prawa nie odbiera. Nie masz natomiast prawa wchodzić w wolności drugiego człowieka - w tym przypadku kobiety, której moralność pozwala jej na przystąpienie do aborcji czy in vitro. Nie faszyzuj sfery publicznej.

Rozmawiamy o konkretnym zapłodnieniu w tym przypadku in vitro i
@Luka_Wars: > Wskaż mi dowody, że wady płodu wynikają z metody in vitro, a nie wad genetycznych nasienia. Masz takie czy to tylko teza z prawicowego dupska?

Robi się szereg badań, w tym badania nasienia przed in vitro.

Chazan w czerwonych barwach nie miał problemów z aborcją.


i sam się do tego przyznał. Ja nie miałem problemu ze skromnością, teraz mam. Chcę przez to wyrazić, że człowiek się zmienia, ale czy
że całej sytuacji nie chodzi o dziecko, tylko upośledzony niewykształcony płód


@Luka_Wars: O co więc tyle krzyku? Przecież płód nic nie czuje

a jedyną ofiarą w sytuacji była kobieta


Ma 40 lat, bezskutecznie próbuje zajść w ciążę, przeszła na in vitro. Gdzie tu sens, gdzie logika, a co najważniejsze - gdzie tu rozsądek? Kobieta jest niepoważna i tyle. Zmieniła lekarzy, którzy dokonali zapłodnienia in vitro (tak właściwie czemu to zrobiła?) na
@Vladimir_Sztos:

Robi się szereg badań, w tym badania nasienia przed in vitro.


Selekcja nasienia nie wyklucza prawdopodobieństwa takich wad. W innym przypadku z in vitro rodziliby się wyłącznie zdrowi i długowieczni ludzie. Przed chwilą pisałeś, że mówimy o konkretnym przypadku, więc czekam na argumenty za tezą w tym konkretnym przypadku. Skąd masz informacje, że zapłodnienie in vitro tej kobiety spowodowało wady płodu? Czekam na odpowiedź.

i sam się do tego przyznał.
Nie chodzi o płód


@Luka_Wars: To dziwne, bo przez ostatnie dni naczytałam się, jak to dziecko będzie umierać w męczarniach (zdaje się, że również Dębski tym straszył)

nieudzieleniem kobiecie prawa do aborcji


Poszła do lekarza, który obecnie aborcji nie wykonuje. Niespodzianka! Szczęśliwie nie została tam uwięziona, dostała odpowiedź odmowną, a i tak postanowiła czekać. Cóż, może po tym, jak wreszcie zaszła w ciążę zaczęła wierzyć w cuda

nie wybrała sobie Chazana,
W innym przypadku z in vitro rodziliby się wyłącznie zdrowi i długowieczni ludzie.


Tyle biednych, zdrowych dzieci czeka teraz na adopcje :(

Skąd masz informacje, że zapłodnienie in vitro tej kobiety spowodowało wady płodu? Czekam na odpowiedź.


Nie mam. Ty daj mi dowód, że tak nie było.

Ale na przykład w internecie znalazłem takie informacje:

Rzadkie choroby dzieci in vitro Według badań dr Rosanny Weksberg z Uniwersytetu Medycznego w Toronto  dzieci urodzone