Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam problem z VPS. Coś mi zjada całe miejsce na dysku (10GB), nie pozostawia nawet 1 bajta wolnego. Dzieje się to już któryś raz z rzędu, nie miałem nigdy czasu zająć się tym porządnie więc zazwyczaj po prostu klikałem opcję "rebuild" w panelu vpsa.

Próbowałem szukać co zajmuje tyle miejsca. Używałem komend do wyszukiwania ostatnio modyfikowanych plików, wyświetlania największych plików/folderów, ale nic nie znalazło. Tak jakby coś, co zajmuje całe miejsce nie było widoczne w systemie.

Mam na nim postawiony tylko apache i serwer teamspeak. Oczywiście sprawdzałem foldery html i ten, gdzie trzymam ts'a, ale tam wszystko wydaje się być w normie.

Ktoś wie może co może być przyczyną problemu i jak go rozwiązać?

System to centos 6 x86

#linux #centos #pytanie #komputery #software
  • 24
  • Odpowiedz
@sierzchula: a to nie powinny być widoczne za pomocą tych komend które wprowadzałem? W sensie, powinno wyświetlić który folder tak bardzo rozrósł w logi.
  • Odpowiedz
@only: Możesz poszukać ręcznie. Zrób w katalogu /

du -m | sort -n
. Zobacz jaki folder ma najwięcej i

cd
i powtórzyć :)

BTW: ja miałem tam kiedyś ale to działa tak kiepsko, że szkoda było zdrowia i nerwów. Teraz mam w http://www.ovh.pl/ VPS za 9zł/msc i jestem zadowolony :)

Dodatkowo z http://www.kimsufi.com/pl/ można dostać serwer dedykowany za 20zł/msc netto. (faktyczny PCet, a nie tylko zwirtualizowany kaleka :) )
  • Odpowiedz
@only: On tylko ci mowi, że cały katalog

.
(czyli ten w którym jesteś -

/
) zajmuje 9400mb. Ale wygląda to podejrzanie, bo największy jest /etc i niby ma 7mb. To by znaczyło, że na samym

/
jest całą reszta, ale ten

ls
mówi, że nic nie ma - zobacz

ls -la /
.
  • Odpowiedz
@moriturius: nie zamieci mu całego ekranu, posortuje mu to poprawnie, zamiast wypluwac dane ze folder ma bajta, i tak head mozna ograniczyc do 10 bo najwiecej smieci jest zawsze w 2 glownych folderach.

@only: no juz wiadomo, ze zle skonfigurowales apacha i zawala cala pojemnosc logami.
  • Odpowiedz
@moriturius: Wyświetliło tylko

704M .


Po usunięciu tych logów, w bardziej przejrzystej formie:

Powierzchnia calkowita: 9.84 GB


Powierzchnia wolna: 364.67 MB


Powierzchnia uzywana: 9.48 GB
  • Odpowiedz