Wpis z mikrobloga

Mireczki, dalsze przygotowania do #eurotrip - jest jakaś (krajowa) oferta (#prepaid) z "dobrym" pakietem internetowym działającym w #roaming.u? Nie potrzebuję wielkiej ilości danych, raptem zsynchronizować informacje o fotoradarach, korkach ewentualnie szybko coś wygooglać w trasie. ;-) Obecnie widzę tylko 5MB/5zł w Playu.
  • 7
  • Odpowiedz
@pneumokok: a gdzie śmigasz? chyba najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o niemcy, byłoby kupić startówkę nową do internetu. Za jakieś 20zł z groszami miałbyś pakiet neta tak z 200mb, chyba tańsze niż rołming?
  • Odpowiedz
@mentosh: śmigam m.in. przez Niemcy, Szwajcarię, Włochy, Francję i Hiszpanię, więc odpada kupno starterów w każdym z krajów.

@Logan00: cholera, tym bardziej że telefon pewnie będzie chciał przy okazji zsynchronizować pocztę, pologować się wszędzie etc... 5MB szczeli od-tak.
  • Odpowiedz
@pneumokok: to możesz wyłączyć synchronizacje, są chyba jeszcze też appki które blokują dostęp do mobilnego internetu dla poszczególnych appek. Pamiętaj też że w Niemczech i Szwajcarii na większości stacji jest darmowe wifi.
  • Odpowiedz
@Logan00: jeśli ma pobrane mapy i same info o korkach ściąga czy tam natężeniu, to mniej. Jak leciałem do Polski 1300km paręnaście godzin to zjadło mi 40mb.
  • Odpowiedz
@Logan00: GPS-a mam offline tak czy siak (Sygic - poletzam), kwestia TMC i radarów które się synchronizują i podają dość dokładnie ile czasu do ETA doliczyć. ;-)

@mentosh: są, ale chyba wymagają roota...
  • Odpowiedz