Wpis z mikrobloga

Serdecznie zapraszam do Eurosportu na 2 etap Tour de France. Zaraz zacznie się transmisja na żywo :)

Wczorajszy finisz był bardzo emocjonujący. Najpierw niespodziewanie ok 1 km przed metą wyrwał się Cancellara, jednak nie udało mu się tej przewagi utrzymać. Przed samą metą miała miejsce kraksa, w której poszkodowany został Cavendish i Gerrans (Orica). Przewrotkę zaliczył też jakiś kolarz Cofidisu, ale szczerze powiedziawszy to nawet nie wiem który tam na nich wpadł. Winę za całą kraksę wziął na siebie Cavendish - no nie ma co się oszukiwać - trochę się rozpychał, bardzo mu zależało na tym etapie i skończyło się jak się skończyło. Niestety w wyniku upadku naderwał więzadła oraz przemieszczeniu uległ staw barkowo-obojczykowy. Nawet nie próbuję sobie wyobrazić jak to cholernie musi boleć :/ Dziś Omega poinformowała, że Cav nie wystartuje w drugim etapie. Na pewno ta kontuzja jest im mocno nie na rękę, gdyż cała drużyna zbudowana była wokół Cavendisha (np. specjalnie pod ni ego jadą w wyścigu Renshaw i Petacchi specjalizujący się w rozprowadzaniu).

Ostatecznie pierwszy etap wygrał Kittel :)

Koszulki powędrowały do:

- żółta: Kittel

- zielona: Coquard (choć więcej punktów w tej klasyfikacji mają Kittel z Saganem)

- biała w kropki: Voigt

- biała: Sagan

Nie ukrywam, że jest mi smutno z powodu Cavendisha, bo to mój ulubiony kolarz, no ale sam jest sobie winny :/

Taki w tym wszystkim plus, że przynajmniej Kwiatkowski, który zatrzymał się przy Marku, ma czas peletonu, nie musi więc nic nadrabiać :)

Zapraszam do dyskusji oraz wołam moją rozrastającą się spamlistę ^^

@Bunkier @Navrazz @Traviu @TwardyDziad @wspodnicynamtb @gato @drhipis @Randallovy @PingwinAstronom @szoon @hqvkamil @Bosser @stekelenburg2 @precedens @maciejbo1 @ReeGall @ktostujestdieselem @kam1l @PawelKopko @rooger @fantomasas @burbonek7 @susi33 @cree @Ogoor

#tdf #tourdefrance #kolarstwo
źródło: comment_5B6mIidqFJkkDwrqoEdLAzrinDf81CL6.jpg
  • 45
@Aviendha: Mamy już ucieczkę: Perrig Quémeneur (Europcar), Matthew Busche (Trek), Cyril Lemoine (Cofidis), David de la Cruz (NetApp), Armindo Fonseca (Bretagne) and Blel Kadri (AG2R). Goni Bart de Clercq z Lotto.
@Vojtazzz: Spokojnie, Majka, o ile ukończy ten wyścig, to na 75. miejscu z ogromną stratą. On ma tylko i aż być tam, gdzie będzie chciał tego Alberto Contador.

Nie sposób zregenerować sił po tak intensywnym Giro na Tour de France. Regułą jest, że kolarze którzy walczyli w Giro, nie odgrywają istotnej roli w Tourze.
Odbiera to sporo emocji.


Wczoraj Omega w pewnym momencie świetnie wyszła na czoło.

@PingwinAstronom: No emocje są, jak omega #!$%@? na dojeździe. Ale jakie to emocje jak wiadomo, że wygra Cav (jak się nie #!$%@?). Chłopaki dalej mają kim zaciągać finisze, a jak nie ma Marka, to wtedy są rzeczywiście emocje, bo parę koni jest.
@gato: 31'C w cieniu a Ty na rowerze jeździsz?

co Cię ominęło? cóż jak zwykle złote myśli komentatorów, trochę awarii rowerów, co najmniej jeden kibic zepchnięty do rowu, pomniejsze kraksy :) takie tam codzienne sytuacje ;) Jeszcze 100km Ci zostało do obejrzenia :) Poza tym Cavendish zrezygnował z udziału w tegoroczny TdF

@kam1l: raczej Wyrzykowski ( ͡º ͜ʖ͡º) zawołam Cię
@Aviendha jestem w trasie akurat, moglbys opisać jak wygląda jazda Kwiatkowskiego ? W tym momencie, dzieki Omedze, to jeden z cichych faworytów (tak to trzeba nazywać) do zwycięstwa. No i pamiętam ze była opcja wprowadzenia rezerwowego za kogoś po 1 etapie. Omega zrobiła zmianę za Cavendisha ?