Wpis z mikrobloga

@betonkomorkowy: Po pierwsze to Magento do porządnego działania będzie wymagało jakiegoś vpna, albo dedyka (na shared hoście nie pójdzie ;))

Po drugie wszystko jak zawsze zależy od tego jak dużo modyfikacji będziecie wymagali od sklepu i jak dużo czasu to zajmie.

Bez żadnych informacji to wyceny mogą się zamykać w przedziałach 500 - 100 000 złotych :P
@betonkomorkowy: dawno nie robiłem żadnych stron które ze względu na Polskie prawo musiałyby spełniać oficjalnie jakieś wymagania. Prawdopodobnie są jakieś wytyczne odnośnie przechowywania danych osobowych, ale niestety nie wiem czy załatwia się to tylko regulaminem/polityką prywatności czy muszą być spełnione dodatkowe warunki
@handler: hosting zwykly mam...

odpisali mi tak

Witam serdecznie,

Podpisanie umowy nie jest konieczne:

W przypadku, gdy dostawca dostarcza jedynie platformę sprzętową, bądź systemową, a umowa o usługi nie definiuje charakteru danych, ani nie obliguje usługodawcy do działań na nich.

- Hosting (bez administracji)

- Serwer dedykowany (bez administracji)

- Konta shellowe

- Sewer VPS (bez administracji)

Czyli umowa jest niezbędna, gdy usługodawca ma wykonywać logiczne i świadome operacje na zgromadzonym
@handler: "Oczywiście my zachowujemy wszelkie standardy bezpieczeństwa ale to Pan jest administratorem i na wniosku nie ma pola innego, aniżeli na wpisanie podmiotu, któremu się dane powierza na zasadach określonych w przepisach. W tym wypadku nie powierza Pan przetwarzania swojego zbioru."