Wpis z mikrobloga

#automatyka #elektronika #mikrokontrolery #plc #pracbaza #studbaza

W przyszłości chciałbym pracować w B&R Automation, mam możliwość odbycia praktyk od następnego semestru w firmie zajmującej się głównie Siemensami, mam u siebie w domu Siemens S1200, dodatkowo chciałbym kurs wziąć szkoleniowy 5 dniowy przed rozpoczęciem praktyk (Step7 podstawy S1200+panel więc mam się na czym uczyć, cena kursu niestety 2200zl...)

Potem odbyciu półrocznych praktyk chciałbym od razu do Warszawy/Krakowa/Szczecina startować już na praktyki do B&R i też zrobić sobie 2-3 kursy (cena niższa dzięki bogu) przed rozpoczęciem ewentualnych praktyk.

Moje pytanie, czy zrobienie takiego szkolenia i wpisanie go w CV odbiera się jako "osioł wydał kupe kasy za coś czego mógł się sam nauczyc xD" czy raczej jest dobrze widziane.

Myślę też nad małym kredytem tak do 20k zł, na zrobienie większej ilości kursów pod daną firmę.

Jest to dobrze widziane, źle widziane, opłaca się, warto?
  • 20
@Meister_Yusuf: Siemens zawsze się przyda, pamiętaj że pracodawca jeżeli wyśle Cię na kurs to pewnie lojalka ;-) każdy kurs się przydaje .. zrób jeden zobaczysz czy warto inwestować w inne, ja wiem po sobie że najlepsza inwestycja to w siebie jak na razie wszystko procentuje ( ͜͡ʖ ͡€) nawet jeżeli danego systemu już nie używam / pamiętam.
@Meister_Yusuf: Ja osobiście już przy rozmowach o pracę spotkałem się z tym, że wymagane są umiejętności a nie kurs. Stąd nie miało to większego znaczenia w jaki sposób posiadłeś wiedzę.
@Meister_Yusuf: nie mówię o takim dużym kredycie, chociaż może bym tak kiedyś zrobił. Żeby nie było nie namawiam Cię na taki ruch, generalnie mam kursów za jakieś 40k tak lekko licząc, chociaż dużo pracuję z Siemens nigdy nie robiłem akurat żadnych kursów, jeżeli miałbym/będę miał okazję to Safety sobie sprawię.
@emdey: hmm... ale nie byłoby głupie pójsc na kurs -> douczyć się w domu, pojsc na kolejny -> douczyc sie w domu co nie? Bo z tego co zobaczylem... to na tym prakrtykach niektorzy malo sie nauczyli....
@Meister_Yusuf: Głównie Siemens, AB teraz też (rynek US) kiedyś SAIA, dużo robotów różnych, osie numeryczne.. teraz już tak dużo nie programuję - koordynacja komórki Elek+PLC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rrobot: Powiedział mi też koleś dzisiaj, że na początek raczej nie dają komuś podłączać s1200 do stycznika, a ja tak wtf xD co to #!$%@? był stycznik (w glowie)

Moglbym powiedziec do czego sie go uzywa?
@Meister_Yusuf: na wyjazdach jest taka opcja bo dieta 50e dziennie np. Niemcy + jakaś tam stawka no powiedziałbym że się da. Utrzymanie Ruchu w Mercedesie (Stuttgart) 2500e na start (dwa lata temu). S1200 do stycznika ? Może stycznik na wyjścia sterownika. Styczniki np. do załączania silników, bezpieczeństwo, media itp (po prostu jest wysterowujesz). Ok znikam z #pracbaza jakby coś to rano jeszcze odpiszę. Pzdr!