Wpis z mikrobloga

Niedługo wracam do siebie na prowincje, przed wyjazdem chciałbym zrobić małe zakupki #elektronika, żeby mieć co robić na wakacje :3. Mam już kilka itemków: arduino mega, wyświetlacz HD44780, step motor (ze sterownikiem), rezystory, kondensatory, trochę dławików, kabelki no i breadboard. Co dokupić?
  • 7
@trb: przy okazji pozwolę sobie zrobić trochę #handlujzwykopem, jakiś czas temu sprowadziłem z chin trochę drobnych elementów od tak do pobawienia się i jak byś chciał to mogę sprzedać w dobrej cenie (oczywiście nie te rzeczy którymi się bawiłem tylko nowe) na poniższym zdjęciu jest to co "oferuje" ;) (servo, silniczek krokowy 5v, ultradźwiękowy czujnik odległości, nadajnik i odbiornik 433mhz (fajne do zrobienia czegoś zdalnie sterowanego ;)) i ostatnie to
Pobierz
źródło: comment_Txvxvp9Te0qXW7tfF7Q6ajI4Zge26XmI.jpg
@trb:

-rejestry przesuwne z zatrzaskiem (74HC595) mogą się przydać - np. do podłączenia wyświetlacza na 3 lub 4 pinach z mikrokontrolera - sam używam takiego rozwiązania przy Mega328.

-moduł bluetooth np. HC-06 / BTM-222 (Uwaga: moduły zasilane 3,3V!) i/lub przejściówka USB/RS232 TTL na FTDI

-transoptory

-czujnik temperatury

-odbiornik IR

-fotodiody/fotorezystory

-demultipleksery (np. 74HC138N) - 3 wejścia, 8 wyjść (zanegowanych)