Wpis z mikrobloga

Jaka ilość tłuszczu w diecie jest optymalna dla układu hormonalnego szczególnie dla testosteronu ? bo z tego co widzę w necie to trochę zróżnicowane są te minimalne ilości i jaka suplementacja oprócz cynku wpływa dobrze na testosteron ? #silownia #mirkokoksy
  • 13
A jeśli chodzi o jakieś suplementy typu buster testosteronu to sobie odpuść bo szkoda pieniędzy, lepiej zainwestuj w kreatynke albo białko w prochu bo z jedzenia czasami ciężko wyciągnąć.
@DamianParol: Wydaje mi się, że ilościowo ma to więcej sensu niż procentowo. Bo jak ktoś będzie miał okres (załóżmy, że waży 80 kg), że je 1600 kcal, to licząc z tego 20% mamy 40 g tłuszczy. Ciężko mi sobie wyobrazić brak spadku, bo się "proporcja zgadza". To samo jak ktoś je 4000 kcal i 20% z tego to 100 g fatu. No i co, jak obniży do 80 g to będzie
@Khaine: Tak jak mówiłem, masz 100% racji, że tak byłby lepiej, ale badania które w tym temacie prowadzono obejmowały % udział, a nie g/kg, więc przeliczanie tego z % jest obarczone dużym prawdopodobieństwem błędu.
@DamianParol: Tu nie chodzi o zakwaszenie krwi nawet, tylko o możliwość zrobienia 1-2 więcej powtórzeń przed załamaniem. I jak rozumiem beta-alanina redukuje zakwaszenie kwasem mlekowym (jony H+) ale nie sam kwas mlekowy. A badania wskazują, że czynnikiem dzięki któremu interwały działają tak jak działają jest właśnie kwas mlekowy - im go więcej, tym weselej. Tylko teraz czy odkwaszenie jest tutaj pozytywne, czy negatywne w aspekcie metabolizmu.
@DamianParol: No to jeśli zrobię więcej powtórzeń w progu beztlenowym = nabiję więcej kwasu mlekowego. A tu właśnie o to chodzi. Dostarczyć mięśniom paliwa do spalenia, ale nie zmieniać dostarczenia tlenu żeby mieć niedopałki.