Wpis z mikrobloga

Żeby firma mogła sprzedawać konstrukcje to na każdą spoinę musi posiadać certyfikat.

Zawsze na mnie trafia.

Ostatnim razem dostałem trochę rurek z nierdzewki i polecenie - opracować sposób na pospawanie tego magiem tak, żeby zaliczyło testy w Lloyds.

(Normalnie powinno być tigiem ale doszli do wniosku, że za długo by to trwało)

Po opracowaniu metody i wykonaniu próbki fotografuję wszystkie ustawienia spawarki, łącznie z przepływem gazu, czasem spawania w sekundach/ścieg, spisuję jaki drut łącznie z numerem partii.

I to jest wysyłane do instytutu.

Wcześniej przyjeżdżali inspektorzy i musiałem działać na ich oczach, teraz jak mnie już znają to wyręczam ich sam.

Dzisiaj będe robił próbkę rura w pionie, naspawałem trochę tego ostatnio no i się obudzili, że nie ma certyfikatu;)

Na zdjęciach poprzednia próbka na nierdzewce.

#pracbaza #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #spawajzwykopem #uk
S.....Q - Żeby firma mogła sprzedawać konstrukcje to na każdą spoinę musi posiadać ce...

źródło: comment_ZPCe71t3IsfPSUAhGlT2t5xZHXNrN90l.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SUQ-MADIQ: właśnie, w branży mówicie spawy czy spoiny? Bo u mnie na studiach nieraz doktorzy z instytutu spawalnictwa poprawiają studentów, że pojęcie spoiny jest poprawne.
  • Odpowiedz
@baniol: Bzdura, spawają u mnie dziadki 60+ i mają sie nieźle, prędzej na zawał zejdziesz jako otyła biurwa.

Hałas trochę szkodzi, można nosić stopery jak ktoś chce dbać.
  • Odpowiedz
@Khaine: Spawacz sie uczy całe życie.

Certyfikat z kraju już mam od lat nieważny. W UK są inne zasady. Firma wyrabia Ci certyfikaty, w sensie płaci za egzaminy bez kursów jeśli potrafisz spawać.

Niestety certyfikatów tych nie dostaniesz do ręki bo poza zakładem są nieważne, gdy zmieniasz firmę to nowa firma egzaminuje Cię od nowa.

Trudniej zdać niż w Polsce.
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ: a ja sie mecze z moja 'spawarka' i nie moge dojsc do ladu, ogolem nie wiem jak ja ustawic. Jest to chinczyk, moze temu ?

Nie wiem jak ustawic pod konkretna blache np 0,8 mm (
  • Odpowiedz
@maddict: To są zaporowane spawy, nie podaje Ci gazu lub za małe ciśnienie, ewentualnie spawasz na dworze i wiatr zdmuchuje.

Przyczyną może być też brudna lub wilgotna blacha.
  • Odpowiedz
@Khaine: Zawodówka profil ślusarz - spawacz, to były początki potem pracowałem jako monter konstrukcji i w wolnych chwilach brałem spawarke i ćwiczyłem, jak już umiałem to spawałem jakiś czas bez papierów a gdy stawki poszły w górę w kraju to zdałem egzamin na certyfikat no i się zaczęło. Ale wtedy już miałem wysokiego skilla.

Trzeba liczyć jakieś 5 lat plus 3 szkoły z praktykami.

Dojście do wysokich zarobków wychodzi czasowo
  • Odpowiedz
W jakim wieku zacząłeś spawać? Robiłeś jakieś studia w tym kierunku?


@Khaine: no k---a beka xD poważny inżynier spawalnictwa na burzliwe czasy. To czysta robota, a nie żadne hehe studia. O gurwa, jak ja gardze takim studenckim ścierwem "hehe bez spiny, sa piąte terminy xD". Jak widzisz, bez studiów też da sie dobrze robić. I pamiętaj:
Mowi - > W jakim wieku zacząłeś spawać? Robiłeś jakieś studia w tym kierunku?



@Kha...
  • Odpowiedz
@Mowi: Spawanie to jest akurat dobry materiał na studia, niejeden doktorat ze spawalnictwa robił. U mnie na uczelni jest doktor który nadzoruje spawy na platformach wiertniczych w Norwegii za ciężki hajs.
  • Odpowiedz