Wpis z mikrobloga

Żeby firma mogła sprzedawać konstrukcje to na każdą spoinę musi posiadać certyfikat.

Zawsze na mnie trafia.

Ostatnim razem dostałem trochę rurek z nierdzewki i polecenie - opracować sposób na pospawanie tego magiem tak, żeby zaliczyło testy w Lloyds.

(Normalnie powinno być tigiem ale doszli do wniosku, że za długo by to trwało)

Po opracowaniu metody i wykonaniu próbki fotografuję wszystkie ustawienia spawarki, łącznie z przepływem gazu, czasem spawania w sekundach/ścieg, spisuję jaki drut łącznie z numerem partii.

I to jest wysyłane do instytutu.

Wcześniej przyjeżdżali inspektorzy i musiałem działać na ich oczach, teraz jak mnie już znają to wyręczam ich sam.

Dzisiaj będe robił próbkę rura w pionie, naspawałem trochę tego ostatnio no i się obudzili, że nie ma certyfikatu;)

Na zdjęciach poprzednia próbka na nierdzewce.

#pracbaza #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #spawajzwykopem #uk
S.....Q - Żeby firma mogła sprzedawać konstrukcje to na każdą spoinę musi posiadać ce...

źródło: comment_ZPCe71t3IsfPSUAhGlT2t5xZHXNrN90l.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@unstyle: Magia polega na tym, że za cienka ścianka na maga, musiałem złamać wszelkie zasady spawalnictwa i zrobić z góry na dół przetop.

Co ciekawe - przeszło za pierwszym razem.
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ: 3,5 m to nie za dużo tego drutu? coś grubo się zdaje.

poza tym to fajny spaw, faktycznie musiałeś się narzeźbić :) potem to trzeba było kwasem pociągnąć jeszcze co nie? ps. czysty argon?
  • Odpowiedz
@Sherrax: Elementy wiertła na platforme wiertniczą

@hornat89: przy spawaniu zwykłej stali byłoby za dużo, nierdzewka to inna szkoła jazdy. Czysty argon jak do tiga. Wyczyściłem tylko sztotką drucianą i poszło.

@unstyle: nie prawda, to dwie różne dyscypliny. Tigiem spawa się pierdółki rurki, przetopy.

Grube spawanie to tylko mag.
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ: GL nadzoruje ? Ogólnie inspektorzy mają sporo pracę, pojeździ taki po świecie, przyjdzie popatrzy w papiery, postoi coś napisze, przebije kontrolkę na urządzeniu i jedzie dalej.
  • Odpowiedz