Wpis z mikrobloga

#mirki co byście powiedzieli gdyby Polska starała się o zorganizowanie #mundial 2026 razem z Niemcami?

Na początku pomysł może wam się wydawać głupi jak Igrzyska Olimpijskie w Krakowie, ale kalkulując na chłodno to może się to nam nawet opłacić. Przede wszystkim:

1. Mamy już stadiony, a więc koszt kilku miliardów złotych został anulowany.

2. W ciągu najbliższych 12 lat reszta autostrad i dróg ekspresowych raczej i tak powstanie.

3. Polska ma również infrastrukturę turystyczną, hoteli w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Poznań i Wrocław jest wiele.

4. Wprawdzie na MŚ #fifa wymaga 12 stadionów, ale zakładając że i Niemcy i Polska miałyby po 6 stadionów to dalej nie musielibyśmy nic dobudowywać. Remontowany jest stadion Śląski (W 12 lat chyba dokończą) Jako 6 stadion proponowałbym Stadion Miejski w Krakowie lub Stadion im. Ernesta Pohla w Zabrzu. I tutaj faktycznie trzeba by na jednym z tych stadionów dobudować przynajmniej 6000 miejsc ale nie jest to jakiś bardzo duży koszt.

5. Jednym z argumentów używanych przeciwko jest to, że organizator zawsze wychodzi na straty w takich imprezach, a jedyne co zyskuje to uwagę świata na 1 miesiąc. Otóż to nie Niemcy łącznie na organizacji mundialu zarobili około 100 milionów euro (Pamiętam był taki komentarz razem ze źródłem albo pod jednym znalezisk o mundialu albo o Igrzyskach w Krakowie)

6. Największą zagadką jest tylko to czy Niemcy chcieliby taki turniej organizować z Polską. Mają w końcu wystarczające środki do zorganizowania Mistrzostw samemu.

7. Ostatecznie prosiłbym mirki byście napisali co sądzicie o takim pomyśle. Gdyby pojawiła się propozycja mundialu dla Polski i Niemiec?

Wołam oczywiście #4konserwy , #neuropa oraz ogółem #polityka bo organizacja takiej imprezy w dużym stopniu dotyczy #polska

#pilkanozna #sport
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bartoni: a tak poważnie jak zobaczyłem "#mirki co byście powiedzieli gdyby Polska starała się o zorganizowanie #mundial 2026 razem z Niemcami?" to prawie kawe wyplułem ze śmiechu bo właśnie mi sie przypomniał pakt libentrop beck
  • Odpowiedz
@franekfm: @Bartoni: będziecie mieli okazję się przekonać kto miał rację w 2026 ;) może warto popatrzeć co się stało ze stadionami w innych "bogatych" krajach ;) ostatnio było chyba o jakimś stadionie z USA który miał pójść do wyburzenia, nie pamiętam już szczegółów
  • Odpowiedz
@PedroLeon: Po pierwsze wspomniałem o tym. Po drugie czy zachodnia hemisfera to Ameryka północna? Po trzecie w takim razie mundial 2030 lub 2036, nie ma to większego znaczenia chodzi o to żeby te stadiony mogły się jeszcze przydać na jakiejś większej imprezie. Ewentualnie Euro 2028 lub 2032. W końcu nie jest powiedziane, że Niemcy zorganizują Euro 2024
  • Odpowiedz
@Bartoni: Ameryka Północna i Łacińska. Nie ma szans na mundial dla Niemiec przez długie lata. Tylko Euro 2024 - będą walczyć z Turcją lub o późniejsze. Ja nie widzę imprezy, w której moglibyśmy wykorzystać nasze stadiony (na Euro U-21 w Polsce w 2017 piłkarze zagrają na mniejszych). Pomysł doczepki z Niemcami dobry, ale wątpię by w DFB na to poszli.
  • Odpowiedz
@PedroLeon: Właśnie wszystko zależy od Niemiec. UEFA prze najbliższe 30 lat EURO Polsce nie da, ale do spółki z kimś? Mogłaby się zastanowić. Jeżeli nie Niemcy, to jedyny kraj z jakim widzę szansę na podczepkę to chyba tylko i wyłącznie Czechy.
  • Odpowiedz