Wpis z mikrobloga

@kamil150794: ja po tech informatycznym od razu poszedłem do pracy, z tym że ja #webdev i #webdesign interesowałem się baardzo mocno, wiązałem z tym przyszłość i w domu częściej siedziałem przy projektowaniu stron niż z nosem w książkach :) udało mi się uzbierać całkiem przyjemne prace do portfolio i w sumie to mi zapewniło kilka propozycji pracy w #gdansk, nie żałuje że nie poszedłem na studia

doświadczenie > papier
no to lubie skladac kompy i byc mirkiem od formatu.


@kamil150794: Uderzałeś do Komutroników i innych komputerowych gówien w okolicy?

W tym wypadku nie ma co pytać o praktyki tylko iść osobiście z cv w dłoni i eleganckim zapachem pod pachą i pogadać.
@MattePRL: tak uderzalem. Z miejsca kazali wyjsc bo nie potrzebujo nowych pracownikow. Moim najwiekszym problemem chyba jest to ze mieszkam na wsi a obok mnie jest tylko male miasteczko dawno nasycone
@MattePRL: w sumie to jest abstrakcyjny mirek bo to są plany. Teraz (czyli druga gimnazjum hehe) zrobiłem kalkulator w Javie, używając Swinga. To jest bardziej pytanie czy po technikum, dla osoby dla której to było hobby znalazłaby się dobra praca.
@Karkoon: Zatem masz kupę czasu. Wymyślaj sobie problemy, rozwiązuj je i szukaj odpowiedzi. Dorzuć literaturę typu "Effective programming in java", która zamiast tłumaczyć co to stos opowie Ci jak go zoptymalizować i dostosować do swoich potrzeb i zastostuj wiedzę na jakimś wymyślonym przez siebie projekcie. Jak skończysz szkołę średnią - będziesz mieć przyzwoite materiały na etatowy start.
@MattePRL: W tej chwili uczę się z Java Podstawy Wydanie 8., a w miejscach gdzie jest trudniej o skupienie się, czytam Head First Java. Taka książka o efektywnym programowaniu na pewno się przyda (szczególnie, że czasami mam co do tego wiele pytań :P). Dzięki!
@Karkoon: Na zachętę dodam, że ja również zacząłem już w gimnazjum (ale mnie interesował web, a dokładniej front-end). Zacząłem od robienia stron dla siebie w ramach ćwiczeń, a później jakieś drobne zlecenia na zlecenia.przez.net (tak - psułem rynek).

Wniosek mam jeden: Jeśli masz pasje, rozwijasz ją i jesteś dobry w tym co robisz to pracę znajdziesz bez większego problemu ;)