Wpis z mikrobloga

Dobra, wrzucam to tutaj głównie dla siebie, żebym łatwo mogła potem znaleźć, a przy okazji może kogoś też będzie interesować:

jak działają przerzutki w piaście.

Temat rzucony na wczorajszym wypadzie rowerowym z mirkami za miasto, szukałam gifa, ale jak się okazuje to chyba zbyt skomplikowane na gifa albo się nikomu nie chciało robić. A same rysunki mi nic nie wyjaśniały. Za to z pomocą udało mi się znaleźć filmik. Tyle tylko, że jest po angielsku i każda część mechanizmu ma w sobie słowo 'gear' albo 'hub' przez co łatwo się pogubić (przynajmniej mi) :-P.

#rower #januszekolarstwa #ciekawostki #jaktodziala i wołam @jrider @PolskiPolaczekZPolskiPL
gorzka - Dobra, wrzucam to tutaj głównie dla siebie, żebym łatwo mogła potem znaleźć,...
  • 14
@gorzka: Dziś taką podpinałem w damce dziewczyny, którą odnawiałem... niestety zerwałem śrubę i jutro będę szukał jej w okolicy (może być ciężko). Muszę też korbę zmienić, mniejsza powinna być - za duże ma teraz przełożenie i nie da się pod górkę wyjechać.
@gorzka o, tak to działa właśnie. No ja coś tam wiedziałem, trochę mi się kojarzyło, ale tak dobrze bym tego nie wytłumaczył jak ten pan. Wiesz co się mówi 'nie znasz się na tym naprawdę, jak ne potrafisz tego w prosty sposób wyjaśnić" :)
@TralalAlf: Wierz mi, że dużo kobiet jest zainteresowanych takimi rzeczami, ale dyskusje się urywają na "eee szkoda tłumaczyć, i tak nie zrozumiesz".

Wiesz co się mówi 'nie znasz się na tym naprawdę, jak ne potrafisz tego w prosty sposób wyjaśnić


@jrider: 100% racji
@TralalAlf: jedno się łączy z drugim. Sa takie, które nie chcą tłumaczenia, a potem faceci są przyzwyczajeni, żeby nie tłumaczyć, bo nie ma sensu. Ja zawsze lubiłam wiedzieć jak coś działa, ale lubię mieć to w prosty sposób wytłumaczone :-).