Wpis z mikrobloga

@blogers: Ja mam dobre wspomnienia z #zenbox , biuro obsługi klienta szybkie i pomocne. Cena co do serwera też nie jest jakaś wygórowana. :) Akurat z #homepl nie miałem styczności, ale z opowieści słyszałem, że jest trochę gorsza niż przeciętna firma. Czasami problemy sprawiają i serwery wyłączają bez przyczyny.
@Vandzior: Ja z home.pl jestem bardzo zadowolony mam support premium, tylko coś drogo przy przedłużaniu o #az nawet nie myślę bo mam tam jeden hosting i nie nadaję się do niczego a nie jest najtańszy...

Za home muszę zapłacić 600+vat a w #zenbox 300 z vatem i sie zastanawiam może ktoś ma doświadczenia z zenbox? #webddev #hosting
@blogers: Zenbox to nie jest moim zdaniem najfortunniejsze rozwiązanie w przypadku prowadzenia kilku stron na raz. Sposób rozliczania za usługę (liczba uniq) w tym modelu się średnio sprawdza, choć sam hosting jest ok.

Jakbyś odblokował prywatne wiadomości to bym Ci pomógł w wyborze serwera. Za 300zł coś znajdziemy ;)
@BOSS: Można wybrać oferty bez limitu transferu ;)

Po prostu wydaje mi się, że łatwiej jest panować nad serwisami nie mając takich ograniczeń jak UU. Wystarczy że jeden serwis zyska na popularności (pozycja w Google, reklama itp) i nagle robi się problem.

25k UU miesięcznie za 300zł to nie jest jakaś mega atrakcyjna oferta. To raptem 800 UU dziennie, a to potrafią ogarnąć hostingi za mniejszą kasę ;)
@DwaKolory: wiesz, na ceny to my nigdy się nie będziemy bić z innymi. ;) Zawsze znajdziesz coś taniej, ale czy lepiej to już osobna kwestia. My mamy skorelowane UU z limitami technicznymi, aby obsługiwało taki ruch aż z nadmiarem.
@BOSS: Ale ja nie mówię, żeby przenosił hosting na jakąś firmę krzak za 50zł ;)

800 UU dziennie przy kilkunastu stronach to daje jaki ruch? 50UU na stronę? To bardzo mało, musisz przyznać że bardzo łatwo przekroczyć tę barierę...
@DwaKolory: mając kilkanaście aktywnych stron na koncie (generalnie, nie u nas ;)), łatwo przekroczyć dowolne inne limity jak CPU etc. Generalizować możemy dla 1 strony, przy kilkunastu UU może być najmniejszym problemem. Tak dobraliśmy dlatego system rozliczeń, aby móc z dużą dozą prawdopodobieństwa ocenić, że dla osób które mają 25 000 UU miesięcznie, koszt hostingu dla danego wolumenu, tutaj 30zł/mc brutto, nie był problemem bo im większy ruch tym i możliwości
Ale to nie jest tak, że tylko Zenbox daje jakość, a inni już nie :) Jest kilka firm w Polsce, które stawiają na jakość (w tym m.in. Wy).

Jeśli już tak osobiście rozmawiamy, to mi sposób liczenia względem UU bardzo się podoba, jest to pewna innowacja na rynku. Ale nie ukrywam, że 25k UU można utrzymać u (dobrej jakościowo) konkurencji za połowę tej ceny.

Po prostu stwierdzam, że 25k UU rozbite na
@BOSS:

W waszych parametrach bezpieczeństwa nie ma nic, czego nie miała by konkurencja - poza jedynie czasem wykonywania skryptu - spokojnie idzie dostać normalnie rozliczany hosting z podobnymi a nawet lekko lepszymi parametrami (z punktu widzenia dużej ilości odwiedzin).

BTW, boty są też wyłączone z limitów bezpieczeństwa? :P

A i jeszcze jedno. Można tam już u was filmiki z własnym kotem wrzucać? Czy dalej regulamin zabrania umieszczania filmów o charakterze niemarketingowym?
@BOSS:

Zaraz zaraz.

Potwierdź mój tok myślowy.

Nie naliczacie ruchu z żadnych botów - czyli googlebot, msnbot, bingbot, yandex, etc (a potrafią one ładną liczbę jednoczesnych żądań wygenerować).

Z poprzedniej wiadomości wynika, wycinacie je całkowicie?!

Czy jednak prawda jest taka, że jak wpadnie 10 prawidziwych indeksujących botów - czyli na przykład: googlebot, msnbot, bingbot, yandex, sentione, AhrefsBot, majestic to mogą one w pełni wykorzystać limity bezpieczeństwa? :)
@ADSSADFDFS: a w tym sensie, ogólnie do tej pory nie pamiętam aby jakiś klient zgłaszał problem z tego typu zachowaniami i zużyciem, więc zakładam że jest ok. :)