Wpis z mikrobloga

#pytanie Mirki warto ściemnić w CV, że jest się na przykład na II roku studiów żeby dodać sobie plusów? W przypadku umowy o pracę będzie to miało znaczenie jeżeli mam powyżej 26 lat?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nokio: nie wiem jak to działa, bo ja w cv nie ściemniałem, ale znajomy w tamtym roku jak szukał pracy na wakacje, to napisał w cv, że skończył technika informatyka, a nie liceum humanistyczne, jak było naprawdę. Bez problemu przyjęli go do jakiegoś serwisu, o nic nie pytali, przez 3 miesiące normalnie pracował. :d
  • Odpowiedz
@Handy: Zniżki na co? xD

Po prostu nie płacisz ubezpieczenia, ale powyżej 26. r.ż. to raczej nie obowiązuje :P

@nokio: Nie warto kłamać w CV i tak wyjdzie - co jak zapytają co robiłeś na zajęciach, jakie projekty etc?
  • Odpowiedz
@gaska: Ponieważ w wymaganiach jest napisane wykształcenie wyższe, a ja mam skończoną 2.5 letnią szkołę natomiast doświadczenie mam spore i profil idealnie pasujący do ogłoszenia więc pomyślałem, że może lepiej to będzie wyglądało jak wpiszę sobie, że jestem na II roku studiów, np marketingu
  • Odpowiedz
@safian: wątpie żeby pytali, jakie projekty na II roku marketingu? Proste, nawet nie trzeba studiować żeby coś na miejscu wykombinować?
  • Odpowiedz
@nokio: Ah, no marketing to nie wiem, mnie w branży IT pytali ostatnio o projekty na studiach 3 lata temu :D

A jak się okaże, że ktoś też tam studiował i zacznie pytać o nazwiska wykładowców? :P

Daj spokój...
  • Odpowiedz
  • 1
@nokio: Nie sciemniaj. Beda chcieli to wezmą nawet bez wykształcenia. Pracowalam kiedyś u takich dla ktorych byl to motyw nie do przebrniecia, odrzucili kiedyś kandydata z kilkuletnim doświadczeniem, bo nie mial papierka. Jezeli sa z tej samej parafii to nic nie ugrasz.
  • Odpowiedz