Wpis z mikrobloga

#czasomierze #zegarki #kiciochpyta #pytanie

no i kupiłem sobie tego Timexa T49877.

bardzo fajny


sekundnik nie zatrzymuje się na dokładnej pozycji

jest około milimetra niżej niż powinien być. większa różnica jest w drugiej połowie tarczy.

Oddać jako niezgodny z umową, czy jakaś reklamacja?

sqzz - #czasomierze #zegarki #kiciochpyta #pytanie 



no i kupiłem sobie tego Timexa...

źródło: comment_o3aeFTAPpWYqBMKw8qP81tCKVIE7LMvw.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sqzz: hmmm, nie jestem jakimś wielkim specem ale zapewne chodzi ci o cechę nazywaną jako "trafianie w indeks". cecha ta, oczywiście w wykonaniu perfekcyjnym, jest raczej domeną zegarków, które są w klasie kosztowej raczej wyższej niż przeciętna. bardzo często w opisie katalogowym takich zegarków jest ona wymieniana jako zaleta. co nie zmienia faktu, że możesz podejść z zegarkiem i sprawdzić czy inne też tak mają
  • Odpowiedz
@sqzz: Z tego co wiem to raczej często spotykana rzecz w kwarcowych zegarkach analogowych, zwłaszcza tych z niższej półki. Ale pewności nie mam, możesz się ich dopytać.
  • Odpowiedz
@stawros35: @pawel90w:

zobaczę co odpisze sklep, ale chyba da się z tym żyć. Stoper to to nie jest, żeby trafiał idealnie.

Za parę dni pewnie o tym zapomnę.

No ale różnica mogłaby być mniejsza :D
  • Odpowiedz
@sqzz: Nie wiem jak u ciebie to wygląda dokładnie ale w tych tańszych kwarcach ta wskazówka chyba nigdy nie trafia idealnie w indeks. Jest lekko przesunięta ale nie powinno być to raczej tak bardzo widoczne. Ale jak zaczniesz go używać to już raczej nie będziesz przykładać do tego takiej uwagi.
  • Odpowiedz
@sqzz: nikt Ci nic z tym nie zrobi, reklamacja nie ma sensu. jaka cena taka jakość wykonania, precyzja. nie oszukujmy sie.
  • Odpowiedz
@Wysztiglowany: po pierwsze nigdzie nie napisałem, ze dotyczy to drogich zegarków ani że jest to cecha eksluzywna. po drugie mam zarówno modele seiko oraz casio za parę stówek ale także za parę tysi i jednak minimalne różnice są w tym zakresie jak się dobrze przyjrzysz. a po trzecie są firmy stricte zegarkowe oraz pozostałe więc tutaj na tym samym poziomie kosztów zakupu już mogą być widoczne różnice.
  • Odpowiedz