Wpis z mikrobloga

@washington: A czemu to z twarogu? Faktycznie, kazeina wypada bardzo dobrze w badaniach jeśli chodzi o zwiększanie masy mięśni, ale nie przeginałbym z nią pały. Ogółem WPC + kazeina to najmocniejsza białkowa bomba anaboliczna jaką można chyba sobie zarzucić. A 1.6 g/kg ciała białka to jednak trochę mało. Niby badania wykazują, że mniej więcej tyle potrzeba, ale dla pewności do tych 2 g pasowałoby dociągać. Lepiej żeby było lekko za dużo
@szwagier_roku: Nie ryzykowałbym z trzymaniem białka "na styk". Bo lepiej żeby była niewielka nadwyżka, niż żeby momentami były braki. A ektomorfik, który będzie miał braki białka tym bardziej nie urośnie. Tego wpływu na metabolizm bym nie przeceniał i powyższe badanie też to udowadnia.
@Khaine: Osoby zostały podzielone na dwie grupy:

CON – grupa przyjmująca średnio 1,8g białka na kgmc

HP – grupa przyjmująca średnio 4,4g białka na kgmc [były osoby które przyjmowały nawet 5,2g!]

Bez zmian w treningu czy ilości spożywanych węglowodanów i tłuszczy

Badanie trwało 8 tygodni.

Oczywiście gówno nie zmiana i to jeszcze mając 800 kalorii dziennie w diecie więcej. Dużo ciekawszym tekstem byłby podobny test z osobami przyjmującymi środki sterydowe i
@szwagier_roku: Mi tam obniżenie białka w diecie pasuje - ileż to kasy można oszczędzić, bo produkty białkowe są najdroższe ;) Aczkolwiek na redukcji bym nie ryzykował z takimi zabawami.

A z tymi ekto nie przesadzaj. Bo mówisz o jakimś ultra-mega ekto. Ja znam takich ekto, co tak "mogą jeść bez ograniczeń", że aż się bebecha otłuszczonego dorobili. Z wiekiem metabolizm się spowalnia. Ktoś #!$%@?ł jak młyn za dzieciaka bo był ekto,
@Khaine: To chyba oczywiste na redukcji biorąc pod uwagę proporcjonalną ilość kalorii z białek w stosunku do reszty....Ciekawe masz myślenie jak patrzysz na białko pod kątem kasy...dorośniesz się ogarniesz to zrozumiesz, że zdrowie jest ważniejsze
@Khaine: Z wiekiem metabolizm się spowalnia u każdego, dlatego z głową powinno się dobierać swoją dietę a nie #!$%@? z wiekiem "wololol #!$%@? białek będę koks" Dodatkowo nie ma czegoś takiego jak "nawyki" u osób aktywnie dbających o dietę, ponieważ najważniejszym czynnikiem jest słuchanie organizmu i stałe monitorowanie wyników. Te "nawyki" to chyba dla kolegów z ławki w studbazie co tam 2 lata mieli 40 cm w łapie i potem "nawyki",
@szwagier_roku: Chłopie ja nie wiem co za bóle dupy tutaj uskuteczniasz.

Dzięki Panie szkoleniowcu "A wiesz, że szybkość metabolizmu nie ma wpływu na zapotrzebowanie na białko?" Czytam SFD od 2007 roku i nawet raz nie przeczytałem opinii by nawet ktoś sugerował, że szybszy metabolizm zwiększa zapotrzebowanie na białko, ale od czego jest wypok :D


Co to jest? Ty przeczytałeś co ja napisałem? Bo potwierdziłeś to co ja powiedziałem przecież i wciskasz
@Khaine: warszawskie koksy od dawna promują 1,6/kg (oczywiscie z twarogu, hiehie xD)' A 1.6 g/kg ciała białka to jednak trochę mało. Niby badania wykazują, że mniej więcej tyle potrzeba, ale dla pewności do tych 2 g pasowałoby dociągać.

Ciekawe kto nie czyta...
@Khaine: 2g to nie jest średni poziom białka, dla masy 90kg to jest 180g, jeśli nawet będziesz jadł 6 posiłków dziennie to każdy musiałby mieć minimum 30g białka co jest podobno i tak prawie maksymalną dawką jaką na raz może przyswoić organizm (największy koksy na cyklach podobno mogą realnie użyć do 40g co i tak jest już masakrą)

Czyli 6 razy dziennie prawie maksymalna możliwa przyswajalna dawka dla organizmu to jest
@szwagier_roku:

nawet będziesz jadł 6 posiłków dziennie to każdy musiałby mieć minimum 30g białka co jest podobno i tak prawie maksymalną dawką jaką na raz może przyswoić organizm.


Kisnę srogo xD Chłopie #!$%@?, ten mit obalili chyba z 4 lata temu.