Wpis z mikrobloga

#mirki byłem sobie dziś u lekarza, dostałem receptę ale potrzebuję waszej pomocy :D. Niestety 6 pracowników 2 aptek nie było w stanie tego rozszyfrować! :D No k---a jego mać!

Pierwszy to jakiś lek osłonowy, drugi to lek główny, ostatnie to jakaś maść. Leki na zapalenie pochewki ścięgna kicuka (sadzę drzewa dzięki p-----b :D).

Co lepsze, nawet jak uda mi się to rozszyfrować i wrócić do apteki....to nie dostanę refundacji.....bo nie widać tego na recepcie :F.

#kiciochpyta #pomocy #kaligrafia
uysy - #mirki byłem sobie dziś u lekarza, dostałem receptę ale potrzebuję waszej pomo...

źródło: comment_V4BFTahl0WEWuXZlVi9yrPHePl5Q49Km.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@uysy: diclober chyba podobnie jak olfen ktory biore jest tani nawet bez refundacji a oslonowych jest od pierona. Tylko szkoda ze tak ryje to zoladek.na dluzsza mete nie polecam. Aha jakby co to to samo moze lekarz rodzunny byle jaki wypisac sensownie i z refundacja.
  • Odpowiedz
@CzarnyOwiec: Byłem w kolejnej aptece :D. Młody gość dał radę i odczytał tylko pozycję nr 2, czyli Dicloberl :D. No ale powiedziałem mu, że w #mirko siła i podytkowałem resztę. Za Dicloberl poprosiłem zamiennik który jest 50% tańszy :D.

Any way, dzieki #mirki ! :D
  • Odpowiedz
@Hermes0017: bo literków brakuje(jak na preductal), przy tak rozwlekłym piśmie to, co następuje po trzecim znaku może być jedną lub dwiema literami

jak masz gdzieś oryginał, to zarzuć.

szukałem czegoś u siebie ale nic na podorędziu nieczytalnego nie mam
  • Odpowiedz
@Hermes0017: nebicard to znów naciągane, bo znów brakuje liter, ostatnie coś w pierwszym i ostatnim leku wygląda tak samo, tyle że jeden ma oznaczać "d", drugi "al"?

czy bym odesłał? zależy od pacjenta, czasami ludź wie, co łyka, a tak po prawdzie czy weźmie taki nebivolol, czy inny, to nie ma różnicy.
  • Odpowiedz