Wpis z mikrobloga

Z ciekawości wyszukałem profil Pawła Zalewskiego na fb. Przed chwilą wyprodukował taką notkę:

Szanowni Państwo,


Pragnę podziękować za współpracę i wsparcie w trakcie kampanii wyborczej. Spotkania i rozmowy z Państwem były inspiracją dla wielu moich działań. Dziękuję, że tak wielu z Państwa zaufało mi i oddało na mnie głos. Mimo przegranej uważam, że w życiu sprzyjało mi szczęście. W okresie 25 lat mojej obecności w polityce mogłem pozostawać w zgodzie ze sobą, realizować zainteresowania polityką międzynarodową i podążać za własną wizją Polski i Europy. Wierzę, że postawa z którą walczyłem - demagogiczny eurosceptycyzm oraz ksenofobia, są tylko tymczasowymi fenomenami, które rozpłyną się w zetknięciu z rzeczywistością Parlamentu Europejskiego. Mam również nadzieję, że w tym przełomowym czasie dla naszego kraju i Unii Europejskiej, będę miał szansę na wykorzystanie moich dotychczasowych doświadczeń dla dobra publicznego. Bardzo Państwu dziękuję za pomoc w realizacji mojej misji!

Tak bohatersko "nie głosował na Korwina". Ciekawszy tekst znalazłem trochę niżej: pod rekomendacją od Bartoszewskiego jeden ze znajomych Zalewskiego zakwestionował użyteczność chwalenia się takim autorytetem. Wielce niespodziewana kontra od innego znajomego brzmiała następująco "Na Białorusi jest lepiej... polecam.". Riposta znajomego pierwszego?

Mniej zadłużona, państwo w mniejszym stopniu boi się własnych obywateli (vide ilość sztuk broni na 100 mieszkańców kilkukrotnie większa niż w III Rzepie), niższe podatki i nade wszystko - rządy, zwłaszcza w porównaniu ze sprawującą władzę w Polsce skrajną lewicą - relatywnie konserwatywne.


Aczkolwiek wolałbym raczej Texas, w ostateczności Szwajcarię. A najlepiej - wolną Polskę. Wie Pan - Pan sobie może byc taki bardzo mądry, bo Pan jak się sam na grafice chwali - rencista, z ZUSu pieniążki pobiera. Ja MUSZĘ płacić, chociaż nie mam ochoty utrzymywać Pana ani nikogo innego, a o własną emeryturę zadbam sam. Gdzie ta wolność?


TIL Zalewski nie wyrzuca kuców ze znajomych

PS możecie zweryfikować liczbę lajków pod wypowiedzią

#polityka #zalewski trochę #wykopdyktatorsclub
  • 7
@spluczka: W sumie to wiedziałem, że ty wiedziałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°). Przynajmniej dowiedziałem się, że trzech znajomych zapisało się na wydarzenie. Zawsze to okazja do uzupełnienia teczek.
jeden z jego zwolenników:

Z JKM trzeba drwić ponieważ on nie ma nic konstrukcyjnego do zaproponowania.młodym ludziom się pewnie podoba :znieść podatki,ubezpieczenia, publiczne szkoły i szpitale, bez podatków nie będzie wojska wiec uczmy się rosyjskiego bo wtedy lada moment a będziemy Rosjanami.Zresztą JKM uważa ,że prawo przetrwania mają silniejsi wobec tego gdyby JKM zdobył władzę było by po Nas.