Wpis z mikrobloga

Teraz na poważnie. Ilu z waszych znajomych, drogie kuce, to świadomi wyborcy Korwina a ilu to tacy którzy zagłosowali bo #korwin robi dobre show w tv? Kryterium przyjmijmy dość umiarkowane, nie chodzi mi tu o ludzi co mają półki zawalone Misesem czy Rothbardem. Świadomy wyborca to taki co zna program wyborczy KNP (co nie jest trudne bo można go wywnioskować z pewnych założeń) i potrafi go bez przypału dla partii bronić w dyskusji.

Pytanie wzięło się stąd, że Korwin niby osiągnął sukces ale pamiętajcie że w prezydenckich dostał 417tys a wczoraj 490tys. Ja spodziewałem się nominalnie jednak większego wzrostu. Stąd, potrzebna jest pewna diagnoza bo czeka nas rok pracy do kolejnych wyborów. Poważny plus jest taki, że ludzie tych liczb nie znają, wiedzą tylko, że Korwin w końcu przekroczył próg i teraz łatwiej będzie #knp przekonać nowych wyborców. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że mimo ewidentnego zainteresowania mediów i ogromnych frekwencji na wykładacc wzrost o 73tys głosów nie powinien nas zadowolić. KNP jak mało której partii zależy jednak na tym, żeby ich wyborcy skumali o co chodzi w tej ideologii. Także piszcie jak to wygląda wśród waszych znajomych. Dajcie też trochę plusów żeby to mirkowe badanie miało jakiś sens. Być może zainteresowani będą tym @Jacek_Wilk @mkrzywkowski @przemyslaw-wipler (witamy w drużynie bordo)

#jkm #4konserwy #polityka #wipler #dziambor #jacekwilk
  • 29
w prezydenckich była 55% frekwencja


@spluczka: Dlatego właśnie robię to badanie. KNP czeka teraz mnóstwo pracy bo może się okazać, że przy większej frekwencji za rok będzie lipa...
@Velati: wydaje mi się, że nie ma żadnych przesłanek, z których mogłoby wynikać, że wyborcy KNP są dużo bardziej zdeterminowani od wyborców PiSu, SLD, PSL

KNP powinno pracować nad zmotywowaniem swoich dotychczasowych wyborców
@spluczka: Moim zdaniem powinni terafić do ludzi umiarkowanych i starszych tzn po 30 roku życia bo wśród młodych dojdą zaraz do ściany. Niech się nie łudzą, że tylko dzięki młodym zrobią jakieś zmiany. Trzeba trafić z bardziej umiarkowanym przekazem, mam nadzieję że tutaj swoje zrobią Wilk, Wipler i Dziambor. To jest moim zdaniem największy potencjał w KNP. Może jeszcze Krzywkowskiego dałoby radę wypromować? Oni mogą trafić do szerszego grona.
@Magik_Antonio: Z moich obserwacji wynika, że świadomi to Ci co głosowali już wcześniej a ten nowy narybek to niestety ludzie mniej zorientowani, nie wszyscy ale ponad połowa. Podkreślam jednak, że nie mam dużej próbki. Pocieszające jest to, że śledzą oni wystąpienia w internecie i może z czasem staną się bardziej świadomi programu.
prezydenckich dostał 417tys a wczoraj 490tys


@Velati: 7% dla KNP, 3% PRJG, 1.5% Ruch Narodowy - nigdy wcześniej wolnościowa prawica nie miała 10%! Korwin przekonał wielu do swoich poglądów, ale nie wszyscy na niego zagłosowali.

Idziemy w dobrym kierunku i nie ma na co narzekać.

Znam ok. 3 wyborców KNP, ale nigdy z nikim nie rozmawiałem poważnie na temat pogladów. Strzelam, że żaden z nich nie umiałby obronić bardziej skomplikowanych poglądów
@Velati: Nie zgadzam się z tym że JKM będzie łatwiej przekonać nowych wyborców. Ich może przekonać Wilk, Dziambor, czy Wipler. Ludzie którzy potrafią mówić do ogółu. Krul jest zbyt temperamentny i faktycznie nadaje się na masakracje w wielkim stylu z dużą ilością zamieszania ale to raczej przemawia tylko do tych co i tak już są jego zwolennikami. Jednak do większości niezdecydowanych to nie trafia, ba daje tylko politycznego kija jego przeciwnikom,
@Velati: W moim przypadku jakieś 80% to w miarę świadomi wyborcy, może nie znają pełnego programu wyborczego ale znają jego główne ramy, czyli wolność gospodarcza i osobista. O dziwo jedna koleżanka stwierdziła, że zagłosuje na KNP bo "nie ma na kogo zagłosować".