Wpis z mikrobloga

Teraz na poważnie. Ilu z waszych znajomych, drogie kuce, to świadomi wyborcy Korwina a ilu to tacy którzy zagłosowali bo #korwin robi dobre show w tv? Kryterium przyjmijmy dość umiarkowane, nie chodzi mi tu o ludzi co mają półki zawalone Misesem czy Rothbardem. Świadomy wyborca to taki co zna program wyborczy KNP (co nie jest trudne bo można go wywnioskować z pewnych założeń) i potrafi go bez przypału dla partii bronić w dyskusji.

Pytanie wzięło się stąd, że Korwin niby osiągnął sukces ale pamiętajcie że w prezydenckich dostał 417tys a wczoraj 490tys. Ja spodziewałem się nominalnie jednak większego wzrostu. Stąd, potrzebna jest pewna diagnoza bo czeka nas rok pracy do kolejnych wyborów. Poważny plus jest taki, że ludzie tych liczb nie znają, wiedzą tylko, że Korwin w końcu przekroczył próg i teraz łatwiej będzie #knp przekonać nowych wyborców. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że mimo ewidentnego zainteresowania mediów i ogromnych frekwencji na wykładacc wzrost o 73tys głosów nie powinien nas zadowolić. KNP jak mało której partii zależy jednak na tym, żeby ich wyborcy skumali o co chodzi w tej ideologii. Także piszcie jak to wygląda wśród waszych znajomych. Dajcie też trochę plusów żeby to mirkowe badanie miało jakiś sens. Być może zainteresowani będą tym @Jacek_Wilk @mkrzywkowski @przemyslaw-wipler (witamy w drużynie bordo)

#jkm #4konserwy #polityka #wipler #dziambor #jacekwilk
  • 29
  • Odpowiedz
@Velati: znam 7 ludzi którzy (moi rodzice, teściowie oraz paru znajomych) nie zagłosowali na KNP ze względu na wyrobioną niechęć do Korwina która została pogłębiona przez kampanie do PE. Mysle ze mozna pojsc ta strona. Korwin do kuców reszta(Wipler, Dziambor, ...) do pozyskiwania NOWYCH wyborców.

Jak dla mnie to brakuje by poglady KNP byly jasne. Nie "ZLIKWIDOWAĆ ZUS", tylko zmiana systemu emerytalnego by każdy obywatel mógł sam decydowac w jaki sposób zabezpieczy sie na emeryture.

Nie "ZLIKWIDOWAĆ PODATKI" tylko maksymalnie zoptymalizować system podatkowy w celu zminimalizowania obciążeń podatkowych na obywatelach oraz firmach w celu wzrostu przedsiębiorczości oraz zamożności
  • Odpowiedz
@Promozet1: Zgadzam się. Korwin palnie "zlikwidować ZUS" i przeciętne Grażyna pomyśli sobie, że nie dostanie emerytury. Skoro Korwin rzeczywiście, jak sam twierdzi, nie chce zawieść swoich wyborców to powinien zacząć myśleć nad tym co mówi, a raczej jak mówi.
  • Odpowiedz
@spluczka: Moje województwo chyba wypadło najgorzej (kujawsko-pomorskie) z wczorajszych sondaży KNP było pod progiem a SLD ponad 20%. Nie wiem jak ostatecznie ale chyba będę musiał się bardziej poświęcić :)
  • Odpowiedz
@Velati: moim zdaniem - najwięcej poparcia dają spotkania bezpośrednie z wyborcami face to face i uświadamianie ludzi. żadne plakaty wyborcze ani ulotki tego nie zastąpią
  • Odpowiedz
@Velati: Ludzie w moim wieku, którzy zagłosowali to w większości(80%) świadomi wyborcy natomiast jeżeli chodzi o starszych których pośrednio namówiłem to programu praktycznie nie znają. Starsi zagłosowali często dlatego bo nie ma na kogo zagłosować a beton się nie zmienia a JKM praktycznie nie umoczony no i nagonka medialna w niektórzych przypadkach pomogła a nie zaszkodziła.
  • Odpowiedz
@Velati: Krul się już nie zmieni, więc jedyną szansą na wyższy wynik jest jego rzadsze pojawianie się w TV. Najlepiej żeby występował tylko w debatach z większą ilością osób, bo wtedy jest mniejsza szansa na pojawienie się Hitlera w dyskusji, a jego gafy mają szansę się rozmyć. Resztę powinni załatwić Wipler, Dziambor, Wilk i inni.
  • Odpowiedz
@Velati : Ja bym wyróżnił 3 grupy. 1 Typowi fanatycy Korwina którzy będą usprawiedliwiać każdą jego wypowiedź, znają program na pamięć i spamują internet. Chyba najmniejsza grupa ale najgłośniejsza. 2 Ludzie <30 którzy chcą zmiany, znają program i w większości zgadzają się w kwestiach gospodarczych. Jeśli się ich nie zniechęci to może ich przybyć. Obecnie najliczniejsza grupa. 3 Antysystemowcy którzy mają dość zabetonowanej sceny i polityków oszustów. Tych najłatwiej przekonać i
  • Odpowiedz
@Velati: U mnie 60 / 40 dla świadomych wyborców. Rzeczywiście fala hejtu w mediach wywołała efekt odwrotny od zamierzonego tym razem i osoby wcześniej nieprzekonane poszły zagłosować na KNP, aby zagrać na nosie betonowi z bandy czworga. Odsetek nieświadomych wyborców jest jednak przerażający wśród elektoratu PO i PiSu... z ludźmi na nich głosującymi nie da się w 90% porozmawiać o czymkolwiek związanym z polityką. Przerażająca większość głosuje na znane nazwiska
  • Odpowiedz