Wpis z mikrobloga

Mirki programiści. Dostałem się do firmy programistycznej i w zamierzeniu (w ofercie) miałem być programistą C#, ale po rozmowie chcą żebym zajmował się zagadnieniami związanymi z Web Serwisami, Enterprise itp. - czyli coś bardziej w kierunku, ja wiem ... architekta trochę (samo dokładnie jeszcze nie wiem). Jak myślicie lepsza, czy gorsza opcja to od "czystego" programisty?

#pytanie #programowanie #praca #pracbaza
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanCogito: architekt zawsze jest wyżej ale wątpię, żeby od tak bez rekrutacji zatrudnili kogoś na takim stanowisku kto przylazl na programistę. Web service to pewnie asp .net soap rmi itp itd. Koder ale od WS
  • Odpowiedz
@PanCogito: Czyli wdrożeniowcem, zdarzało mi się nie raz, że oferta fajnie wyglądała, programista c#, asp.net itd, potem okazywało się to wdrożeniowcem sharepointa, ms dynamics itd. Moim zdaniem wiele nie będziesz tam programował. Nazwą Ci stanowisko jak Ci pasuje byle był ktoś chętny do takiej roboty, a do przyjemnych ona nie należy.
  • Odpowiedz
@Aberworthy: Rekrutacja była z tym, że na stanowisko programisty. Potem w praniu to wyszło. Ja nie mówię, że od razu jako architekt będę. Właściwie to na razie nie wiem sam czym będę się zajmował, gość tylko rzucił te nazwy i zastanawiam się czy po po prostu pójście w tym kierunku jest lepszą czy gorszą opcją od "czystego" programisty.

@beeper: no nic zobaczy się w trakcie co to będzie
  • Odpowiedz
@kmicolo @beeper: Nie ma to jak słowa otuchy ;). No nic, wyjdzie w praniu co to będzie. Między czasie mam jeszcze jedną rozmowę na troszkę inne stanowisko więc, jak pójdzie pomyślnie pewnie będę się jeszcze radził na mirko co lepsze.
  • Odpowiedz
@PanCogito: Nie rozumiem odpowiedzi tutaj, nawijania o architekturach, a już o wdrożeniach to całkowicie :D

Przecież C#, .NET = web services, enterprise itd. Bo niby co miałbyś tam pisać? programiki konsolowe?

Najzwyklejsze kodowanie w C# z frameworkami .NET, ASP itd. gdzie logikę biznesową udostępniasz przez web services, a że pewnie sama aplikacja jest duża to jest oparta na jakiejś architekturze "enterprise" i tyle.

tl;dr pewnie proponują Ci najzwyklejsze programowanie
  • Odpowiedz