Wpis z mikrobloga

@wykop: Dlaczego respektujecie znaleziska z bezczelnym spamem pochodzącym ze stron .gazeta.pl i wyborcza.pl, które nie zawierają żadnej treści, oprócz banera nakłaniającego do opłaty za dostęp do pełnej części artykułu?

Jak definiujemy "Treści reklamowe, spam"?

- nagminne dodawanie treści o charakterze reklamowym w celu osiągnięcia korzyści majątkowych (czyli linki do aukcji internetowych, reflinki, nabijanie kliknięć / punktów / kasy)

Wiem, że blokadę można obejść, aczkolwiek nie jest w moim interesie żonglowanie linkami, jeżeli w Internecie dostępnych jest mnóstwo portali publikujących podobną treść.

Ja sobie poradzę, pewnie większość aktywnych Wykopowiczów także, ale to nie wszyscy. I jeśli znajdzie się choćby 1 na 1000 nieświadomy, ale jednocześnie na tyle zainteresowany artykułem, skłonny zapłacić za pełny dostęp, to należy zadać sobie pytanie, kto ma interes, żeby dopuszczać pojawianie się tego płatnego spamu na Wykopie?

Pierwszy przykład z brzegu:

http://www.wykop.pl/ramka/2003352/dwa-lata-wiezienia-za-spalenie-wozu-tvn-jest-wyrok/

#wykop #abw #wyborczaspam

źródło: comment_hwHE7kp1GihKmw21ooIHpzlLOxaJFsIE.jpg
  • 3
@referant: Łatwo można obejść to ograniczenie poprzez skopiowanie tytułu do google i wejście za jego pośrednictwem. Przeszkoda nie jest duża, a czasem na wyborczej są ciekawe treści. Wydaje mi się, że warto by te linki się jednak pojawiały, ale rozumiem też zdanie odmienne.