Wpis z mikrobloga

@rss: @Xayan: Pozostaje pytanie czy warto te 4 lata katować się jakimiś zawiłościami matematycznymi jeżeli ten czas można się spokojnie dokształcać w nowych rozwiązaniach na rynku i zbierać doświadczenia. Poza tym normalne firmy nie wymagają nawet matury... więc już sam nie wiem o0
  • Odpowiedz
@kmicolo: oczywiście że chodzi mi bardziej o tematy html+python/php/ruby i wszystko inne ;) Wychodze z założenia że dobry programista sięga po prawie dowolny język i się w nim odnajduje.
  • Odpowiedz
@adiqq: html i css w programowaniu dla webu jest przydatny, zeby nie musiec do kazdej #!$%@? wolac frontendowcow. Tylko tyle. Ale programuj, nie tnij layoutow. Ja dlugo to robilem i kazdy dzien uwazam za zmarnowany.
  • Odpowiedz
@adiqq:

czy warto te 4 lata katować się jakimiś zawiłościami matematycznymi


Wbrew pozorom studia mogą Cię trochę nauczyć (no chyba, że pójdziesz na Wyższą Szkołę Zarządzania i
  • Odpowiedz
@rss: "Żebyś się nie zdziwił. Owszem, pójdziesz na klepacza kodu, ale potem nagle się okaże, że bez ukończonych studiów nie masz np szans na awans." Mówiłem z wieloma doświadczonymi programistami. Być może w korpo tak jest.. nie zaprzeczam.
  • Odpowiedz
@rss: to lepiej iść na uczelnie którą przejdziesz bez wysiłku (na niskim poziomie) która pozwoli ci na zbieranie doświadczenia w pracy czy na jakąś o wysokim poziomie gdzie będziesz uczył się nie potrzebnych , przestarzałych pierdół i w której nawał materiału nie pozwoli ci pracować z powodu studiów ?
  • Odpowiedz
@adiqq: Też tak kiedyś myślałem, ale ostatnio jak przeglądam oferty pracy to wymagają tych studiów. Poza tym - łatwiej się załapać na pierwszą pracę, bo na studenta są trochę niższe koszty no i są różne programy praktyk i staży. Niestety, jest to dosyć przydatne.
  • Odpowiedz