Wpis z mikrobloga

Przed chwilą do mojego pokoju wchodzi siostra (tegoroczna maturzystka) i pyta się:

Ej o co chodzi z tą Nową Prawicą, bo widziałam jakieś naklejki w szkole a ty ich na fejsie lubisz


Po chwili rozmowy okazało się, że wg niej "prawica to ci kościołkowi a lewica to ci normalni"

Jak opierdzieliłem ją za lewakowanie, powiedziała, że ona zna tylko PO i PiS bo telewizji nie ogląda a polityką się nie interesuje ;/

Zacząłem tłumaczyć, że wolny rynek, niewidzialna ręka rynku etc. ale nie ma już chyba dla niej ratunku ;/

Co teraz zrobić? W ramach szybkiej edukacji wysłałem jej link do #euvox, wypowiedzi #krul'a chyba nie ma co pokazywać;/

#knp #coolstory
  • 17
  • Odpowiedz
@norbert108: A to na wykopie wszyscy od 1 roku życia są już prawilni i w ogóle? Mi tez przez długi czas wydawało się właśnie tak jak Twojej siostrze że prawica to kościół a lewica to normalność.
  • Odpowiedz
@norbert108: Kurde matura, egzamin dojrzałości, osiemnastka, prawa wyborcze, a to dziecko nie tylko nie zna partii i ich programów, ale w dodatku w ogóle koncepcji nie ma odnośnie polityki gospodarczej. I takie gunwo idzie wesoło do urny, bo ma prawo i zachęcają spoty betonu z PO i PiS, albo o zgrozo, SLD/Palikoty
  • Odpowiedz
@norbert108: Skup się na gospodarce, podaj przykłady historyczne, wytłumacz że wszystkie bogate państwa wzbogaciły się dzięki wolności gospodarczej. operuj prostymi hasłami jak konkurencja między firmami, 4 sposoby wydawania kasy które podawał Friedman czy brak pośredników w posraci urzędników. Olej sprawy światopoglądowe.
  • Odpowiedz